Xiaomi

Xiaomi vysvetľuje prečo zariadenia z Redmi Note 7 série nedostali do vienka skener odtlačkov prstov v displeji

Dcérska spoločnosť čínskeho technologického giganta Xiaomi, spoločnosť Redmi len nedávno predstavili novú produktovú líniu zariadení Redmi Note 7. Mnohí fanúšikovia od týchto zariadení verili, že dostanú do vienka skener odtlačkov prstov v displeji, avšak tak sa nestalo.

CEO Redmi vysvetľuje absenciu skenera odtlačkov prstov

Lu Weibing, CEO spoločnosti Redmi prostredníctvom sociálnej siete Weibo reagoval na otázky viacerých fanúšikov, ktorí sa dopytovali, prečo novo predstavené zariadenia Redmi nedostali do výbavy skener odtlačkov prstov. Dôvodom má byť použitá technológia predného panelu, ktorú v tomto prípade tvorí LCD displej, a nie AMOLED. Píše portál Gizmochina.com.

„Je to pod súčasne technické možnosti, LCD panely nepodporujú technológiu skenovania odtlačkov prstov, len Amoled displeje môžu byť použité za týmto účelom… “, ďalej dopĺňa: „neúspešnosť odomknutia je príliš vysoká v prípade tohto technického riešenia (chybovosť je 2-3 skeny). Preto, zadný skener je stále najpojímanejším riešením v prípade LCD displejov.“

Zdroj: via gizmochina.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close