SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi nečakane aktualizovalo jeden z najlacnejších smartfónov na Android 11: Ktorý model to je?

Android 11 mieri do lacného Redmi 9A z júna roku 2020. Po boku má i nadstavbu MIUI 12.5, čím model prekvapuje a ukazuje svoj potenciál.

Xiaomi sa nám s aktualizáciami svojich smartfónov poriadne rozbehlo a svedčí o tom i fakt, že vás v poslednej dobe informujeme o aktualizáciách vo zvýšenej miere. Naposledy sme diskutovali o modeli Mi 9T, ktorý sa konečne dočkal aktualizácie na Android 11 i keď len v testovacej verzii. Už čoskoro sa tak tento model bude môcť dočkať aktualizácie, no nebude sám. Jeden z najlacnejších a zároveň najobľúbenejších smartfónov na trhu vôbec sa dočká svojej „jedenástky“ od Googlu taktiež. Ste zvedaví, ktorý model to bude? Ako nás informoval portál Xiaomiadictos.com, rozprávame sa o modeli Redmi 9A.

Aktualizácie na Android 11 by mali byť pomaly kompletné

S blízkym príchodom Androidu 12 do smartfónov by mali pomaly ale isto výrobcovia smartfónov premýšľať nad tým, že by už konečne aktualizovali všetky svoje smartfóny kompatibilné s Androidom 11. Nebolo by to na škodu, pretože by sa tak mohli sústrediť na optimalizáciu novej „dvanástky“. Xiaomi si skorý príchod novej verzie Androidu s prezývkou Snow Cone uvedomuje a pomaly sa chystá na aktualizácie pre Android 11 i do lacnejších zariadení.

Práve Xiaomi poslednou dobou vydáva množstvo aktualizácií pre svoje modely, ktoré sa týkajú či už nadstavby MIUI 12.5, resp. 12.5 Enhanced alebo aj Androidu 11. Aktualizácie lacnejších zariadení isto potešia majiteľov tohto lacného smartfónu, pretože od vydania modelu Redmi 9A ešte preň nevyšla žiadna veľká aktualizácia systému Android.

A ako to bude s Redmi 9A?

Model predstavený ešte v júni minulého roku konečne získava väčšiu aktualizáciu. Ak ste sa však už potešili a začali kontrolovať svoje aktualizácie prostredníctvom OTA, musíme vás sklamať. Aktualizácia pre model Redmi 9A zatiaľ prichádza len v Číne, no i to je pre nás dobrou správou. Už čoskoro tak update môže prísť i ku nám a tento smartfón tak neostane len pri jednej verzii Androidu 10.

Aktualizáciu smartfónu nájdu jeho používatelia pod názvom V12.5.0.2.RCDCNXM čo značí i o prítomnosti nadstavby MIUI 12.5 v tomto zariadení. Veľkosť aktualizácie je 1.8GB a je celkom možné, že ide o poslednú veľkú aktualizáciu systému pre tento model. Nič však nie je stratené, Xiaomi nás rado prekvapuje i v oblasti aktualizácií, tak by sme sa nečudovali, keby aj tento lacný model od Redmi mal možnosť vyskúšať si prítomnosť Androidu 12.

Vlastníte tento lacný, no populárny model z portfólia Xiaomi? A vystačil by vám výkon i takéhoto lacného zariadenia? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close