ANDROIDSpravodajstvoXiaomi

Konečne sme sa dočkali! Majitelia legendárneho smartfónu od Xiaomi získajú Android 11!

Android 11 konečne prichádza do populárneho modelu Mi 9T z roku 2019. Aktualizácia však zatiaľ nie je dostupná pre každého.

Operačný systém Android 11 je medzi nami už nejaký ten mesiac a za ten čas sa stihol dostať i do starších či lacnejších smartfónov. Na svoju aktualizáciu však stále čakali majitelia modelu Mi 9T, ktorý bol predstavený ešte v roku 2019. Tak či onak šlo o veľmi populárny smartfón najmä pre jeho nízku cenu, výkon vyššej strednej triedy vďaka čipsetu Snapdragon 730 od Qualcommu a selfie kamere umiestnenej vo vysúvacom mechanizme, čím snímač nespôsoboval žiadne narušenia displeja. Najnovšie sa tak majitelia tohto skvelého smartfónu môžu tešiť z aktualizácie na Android vo verzii 11 známy i ako Android R. Aktualizácia však zatiaľ nie je dostupná pre všetkých, informuje portál Xiaomiadictos.com.

Android 11 zatiaľ prostredníctvom Mi Pilot programu

Pre model z roku 2019 s názvom Mi 9T je v súčasnosti vypustená prvá verzia systému postavená na Androide 11. Nejde však zatiaľ o stabilnú verziu. V súčasnosti si nový Android 11 zatiaľ môžu vyskúšať len majitelia smartfónov prihlásených v Mi Pilot programe. Ak však pôjde všetko bez problémov a nebudú odhalené nejaké väčšie komplikácie, už v najbližších dňoch či týždňoch by mohli majitelia smartfónu so selfie kamerou vo vysúvacom mechanizme prvýkrát obdržať update na Android 11.

Zatiaľ len po boku MIUI 12

Model známy ako Mi 9T síce patrí do prémiovej série smartfónov spred dvoch rokov, no narozdiel od svojho vybavenejšieho súrodenca zatiaľ nadstavbu MIUI 12.5 nezískal. Majitelia vlajkového Mi 9T Pro so Snapdragonom 855 si tak už niekoľko mesiacov môžu užívať i vylepšenú nadstavbu MIUI 12.5. Pre Mi 9T to však zatiaľ neplatí.

Čínsky gigant sa však s aktualizáciami na MIUI 12.5 poriadne rozbehol v priebehu posledných týždňov. Aktualizované boli i modely, ktoré na zozname kompatibilných smartfónov predtým neboli, zatiaľ čo potvrdené smartfóny akými sú Redmi Note 9S a Redmi Note 9 Pro stále čakajú. Dočkať by sa tak mohol v blízkej dobe i náš Mi 9T. Ten patrí do vyššej triedy a aktualizácia takéhoto smartfónu predstaveného ešte s MIUI 10 je takmer samozrejmosťou.

Vlastníte niekto ešte tento skvelý smartfón? A na akej verzii systému v súčasnosti bežíte? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close