SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi Mi MIX 4: Ďalší nezvyčajný smartfón? Poznáme kľúčovú špecifikáciu!

Xiaomi Mi MIX 4 Pro Max je vraj na ceste a prinesie novinku, akú Xiaomi ešte neprinieslo. Pôjde o ďalší experiment či dostupný smartfón?

Po internete koluje mnoho informácií a klebiet o pripravovanom smartfóne Xiaomi Mi MIX 4. Či už ide o fotoaparát pod displejom, Mi Air charge či návrat keramického tela, povráva sa i o tom, že nástupca modelovej línie Mi MIX bude jeden z troch pripravovaných smartfónov so skladateľným displejom. Svoje informácie o smartfóne má i portál Gizchina, ktorý informuje práve o použitom displeji v jednom zo smartfónov z línie Mi MIX 4. Ako bude smartfón vyzerať?

Xiaomi Mi MIX 4 Pro Max

Pozornosť sa tentokrát uberá smerom k modelu s prívlastkom Pro Max. Xiaomi má vo zvyku pomenovávať svoje zariadenia rôzne a označenie Pro Max poznáme už z modelovej línie Redmi Note. Model Xiaomi Mi MIX 4 Pro Max by nemusel byť teda nástupcom klasickej línie Mi MIX. Základný model série tak stále mohol priniesť nadpriemerný výkon s nižšou cenou. Čo sa týka ale modelu s označením Pro Max, zrejme pôjde o ďalší experiment zo strany Xiaomi.

Podľa najnovších informácií od známeho leakera DigitalChatStation tento model získa displej, ktorý bude veľmi podobný modelu od spoločnosti Samsung, Galaxy Z Fold 2. Displej bude dodávaný čínskym výrobcom Huaxing Optoelectronics.

Mi MIX 4 Pro Max render
Zdroj: Gizchina.com

DigitalChatStation prostredníctvom čínskej sociálnej siete Weibo nazval skladateľný model označením „J18“, ktoré vychádza z kódu smartfónu M2011J18C. Ten bol len nedávno certifikovaný u TENAA a očakávame, že smartfón vyjde už čoskoro.

Prvý skladateľný smartfón

Ako sme už spomínali, displej bude dodávať spoločnosť Huaxing Optoelectronics, inak nazvaná i China Star Optoelectronics Technology, ktorá je dcérskou spoločnosťou giganta TCL. O displeji nás už predtým informoval Ross Young, expert na trhu s displejmi.

Podľa slov Younga pôjde o prvý skladateľný smartfón od Xiaomi pričom tento rok očakávame ešte ďalšie dva. Neočakávame, že Xiaomi Mi MIX 4 Pro Max bude právoplatným nástupcom línie Mi MIX a pôjde len o akýsi experiment ako v prípade Mi MIX Alpha. Tento rok by sme teda mohli vidieť ešte minimálne jeden model z línie Mi MIX, ktorý by sa mohol vrátiť ku keramickej konštrukcii a dokonca so selfie kamerou pod displejom.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close