APLIKÁCIE A HRYNávodySpravodajstvo

WhatsApp: Pozrite sa, ako môžete exportovať svoje existujúce chaty a ako môžete odstrániť svoj účet

Odstránenie účtu, či stiahnutie existujúcich konverzácií je vcelku jednoduché. Pozrite sa, ako na to!

WhatsApp v posledných týždňoch získal extra mediálnej podpory. Dôvodom je ohlásená zmena podmienok používania služieb. Olej do ohňa priliali potom viaceré známe osoby na čele s Elonom Muskom. Následne ako nezastaviteľná lavína začal odliv používateľov na konkurenčné platformy. Najviac z toho vyťažili Telegram a Signal.

Neskôr spoločnosť ohlásila, že posúva termín účinnosti nových pravidiel z 8. februára na 15. mája. Dôvodom tohto kroku bolo, aby spoločnosť získala extra čas, aby bola schopnou vysvetliť svojim používateľom nadchádzajúce zmeny. Okrem iného, ak do 15. mája nepotvrdíte nové podmienky, tak sa váš účet stane viac menej nefunkčným. Nebudete môcť čítať a ani odosielať správy.

WhatsApp prostredníctvom FAQ stránky povedal, že sa bude na používateľov, ktorí nepotvrdia nové podmienky, pozerať ako na neaktívnych používateľov. V praxi zo bude znamenať, že do 120-dní, ak nepotvrdíte podmienky, tak váš účet bude následne odstráneným.

Preto, ak chcete preniesť existujúcu komunikáciu do inej služby, alebo si ju stiahnuť, tak by ste to mali stihnúť do 15. mája. Druhým dychom však treba povedať, že mnoho populárnych služieb neponúka možnosť prenesenia konverzácií. Jednou z tých známejších, ktorá to umožňuje, je Telegram.

Vráťme sa však späť k téme, a to je, ako si môžete stiahnuť vašu konverzáciu zo služby a ako môžete odstrániť svoj účet.

Takto stiahnete komunikáciu z WhatsAppu

Stiahnutie komunikácie z WhatsAppu nie je vôbec náročné. Môžete tak spraviť pomocou cesty Nastavenia > Chaty > História chatov > Exportovať všetky chaty. Potom, ako zvolíte možnosť Exportovať všetky chaty, tak vás aplikácia presmeruje na jednotlivé konverzácie, z ktorých môžete vybrať, ktoré si chcete stiahnuť, a ktoré nie vrátane médií. V tejto sekcii okrem iného môžete aj odstrániť samotné konverzácie, či ich archivovať

WhatsApp_export chatov
Zdroj: Vosveteit.sk

Následne ich budete môcť exportovať prostredníctvom Gmailu, Google Drive a ďalších služieb.

Takto môžete odstrániť svoj WhatsApp účet

V prípade odstránenia WhatsApp účtu, postup je o niečo jednoduchší. Otvorte si Nastavenia aplikácie (tri bodky) > Účet > Odstrániť môj účet.

WhatsApp_odstranenie uctu
Zdroj: Vosveteit.sk

Tu však treba s týmto nastavením pracovať opatrne. Dôvodom je, že potom ako odstránite účet, tak automaticky odstránite aj všetky konverzácie a pri obnove účte, nebudú obnovené. Preto je dobre ešte predtým, ako si odstránite účet, spraviť si zálohu, ak by ste sa chceli v budúcnosti vrátiť späť na WhatsApp.

Pevne veríme, že článok bol pre vás prínosným a že ho podporíte pomocou zdieľania, či lajkom na našej Facebook stránke.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close