Spravodajstvo

V roku 2020 sa očakáva viac ako 600 miliónov predaných zariadení s AMOLED displejmi. Ťahúňmi majú byť Xiaomi, Huawei a Oppo

Counterpoint odhaduje, že v roku 2020 môžeme očakávať zvýšenie predaja smartfónov s AMOLED technológiou, a to aj v smartfónoch s nižšou cenou.

Jeden z najnovších reportov od spoločnosti Counterpoint hovorí, že v roku 2020 by mali predaje smartfónov s AMOLED displejom presiahnuť viac ako 600 miliónov zariadení. V medziročnom porovnaní, spoločnosť tak predpokladá zvýšenie predajov o 46%.

Už aj v lacnejších zariadeniach

Spoločnosť sa domnieva, že AMOLED displeje zavítajú aj do kategórie lacnejších zariadení. V súčasnosti sú totiž primárne výsadou vlajkových zariadení.

„Spoločnosť Samsung zostala popredným dodávateľom smartfónov, ktorý v roku 2019 zaznamenal 45% z celkového predaja smartfónov AMOLED, nasledovali spoločnosti Apple so 16% podielom a OPPO s 11% podielom. Všetky vedúce značky v roku 2019 predstavili svoje vlajkové lode s panelmi AMOLED. Čínski hráči na čele s Huawei, OPPO, Vivo a Xiaomi prijali vo svojich portfóliách strednej triedy (300 – 500 dolárov)  OLED panely na odlíšenie svojich produktov. Toto je jeden z hlavných dôvodov rastu smartfónov s  AMOLED displejmi. Očakávame, že tieto značky v roku 2020 prinesú ešte viac smartfónov s AMOLED displejmi a to už pri cenovej úrovni okolo 200 dolárov. Spoločnosť Apple pravdepodobne v nasledujúcom cykle uvedenia nových smartfónov na trh pravdepodobne tiež rozšíri portfólio zariadení s OLED. Tieto faktory budú ďalej viesť k rastu smartphonov založených na AMOLED technológii v roku 2020.“ hovorí Jene Park, výskumníčka spoločnosti CounterPoint.

Nižšie si môžete pozrieť predpokladaný graf penetrácie displejov založených na AMOLED technológii v budúcom roku.

Penetracia amoled displejov 2020
Zdroj: CounterPoint

Tarun Pathak, pridružený riaditeľ spoločnosti, dodáva, že k prispeniu zvýšeniu predajov smartfónov s AMOLED technológiou má dôjsť aj v dôsledku inovácií v oblasti vývoja smartfónov, ktorými sú napríklad zmenšovanie hrán okolo displeja, zvyšovanie obnovovacej frekvencie displeja, menšie výrezy pre kameru, resp. umiestnenie kamery pod displej a podobne.

Vyberáte si nový smartfón? Toto sú hlavné rozdiely medzi LCD vs. OLED vs. AMOLED displejmi

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close