APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

V Google Mapách sa objavili nové pokročilé funkcie. V našom regióne si na nich budeme musieť ešte počkať

Google Mapy dostali nové funkcie, ktoré by bezpochyby uvítali aj používatelia v našom regióne. Pozrite sa, na čo sa môžeme do budúcnosti tešiť.

Google Mapy patria medzi najpopulárnejšie navigačné platformy na svete. Populárnymi sú nielen medzi šoférmi, ale aj medzi „ne-šoférmi“. Dôvodom je, že aplikácia obsahuje dodatočné funkcie, napríklad informácie o dopravných spojoch, pešiu navigáciu a podobne. Tých funkcií je skutočne neúrekom. Za spomenutie tiež určite stojí pripomenúť nástenku pripomínajúcu Facebook, ktorá sa objavila aj v našom regióne koncom minulého roka.

Inými slovami, Google Mapy sa postupne stávajú multifunkčnou platformou, ktorá už nie je len o navigácii. Najnovšie portál bgr.com upozorňuje na ďalšie zaujímavé funkcie, ktoré patria do kategórie pokročilejších. Zároveň však treba povedať, že nie sú  u nás (zatiaľ) dostupnými. Aktuálne ich môžu využívať len používatelia naprieč USA.

V Google Mapách pribudla možnosť platby za parkovanie

Spoločnosť Google  v týchto dňoch ohlásila partnerstvo s viacerými spoločnosťami prevádzkujúcich parkovacie státia. V praxi to znamená, že používateľ bude môcť v Google Mapách vyhľadať voľné parkovacie miesto a prostredníctvom aplikácie za neho zaplatiť. Tieto parkovacie miesta by sa mali zobrazovať používateľovi v blízkosti cieľovej adresy, kam je navigovaný. Okrem iného používateľ bude mať možnosť aj predĺžiť parkovanie pohodlne z rozhrania aplikácie, ak sa mu predĺži napríklad pracovné stretnutie, či iná aktivita, za ktorou vycestoval. Ide o celkom šikovnú funkciu, ktorú bezpochyby ocenia šoféri, a to najme v novom prostredí.

Google Mapy_platenie za parkovanie
Zdroj: Google

Spoločnosť dodáva, že táto funkcia je aktuálne sprístupnenou vo viac ako 400-mestách naprieč USA. Neskôr by mala expandovať ako do ďalších miest, tak aj krajín.

Používatelia budú môcť platiť aj za cestovné

Ďalšou novinkou, ktorú Google zavádza do rozhrania aplikácie, je možnosť platenia za tranzitné cestovanie. 

„Rozširujeme možnosť platiť za tranzitné cestovné z Máp pre viac ako 80 tranzitných agentúr z celého sveta. Teraz si budete môcť naplánovať cestu, kúpiť si cestovné a začať jazdiť bez nutnosti prepínania medzi viacerými aplikáciami.“ píše Google.

Google Mapy platba za cestovne
Zdroj: Google

Táto funkcia by mala fungovať spôsobom, že potom ako používateľ zadá vyhľadanie trasy, tak v ponuke bude mať možnosť trasy spolu s dopravnými spojmi a možnosťou zaplatenia cestovaného.

Ako sa vám pozdávajú nové funkcie, uvítali by ste ich aj v našom regióne. My určite áno!

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close