APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Nástenka pripomínajúca Facebook, je už dostupnou v Google Mapách. Tu ju nájdete!

Google aktualizoval aplikáciu Mapy. Aktualizácia priniesla aj nedávno predstavenú nástenku, ktorá má používateľom sprostredkovať viac informácií, čo môžu nájsť vo svojom okolí

Ešte začiatkom tohto mesiaca sme vám priniesli správy, že spoločnosť Google plánuje do aplikácie Mapy, pridať novú nástenku. Spoločnosť ju predstavila ako „nástenku komunity“.

Táto novinka, má vo svojej podstate používateľov informovať o tom, čo sa deje v ich okolí. Napríklad, ktoré reštaurácie sa oplatí navštíviť, aké služby nájdu v okolí, tipy na výlety, informácie o novinkách a aktualizáciách (napríklad otváracích hodín podnikov)  v mieste kde sa nachádzajú a podobne.

Google v čase predstavenia novej funkcie opisoval službu slovami:

„Ak je tu niekto, kto by vás mohol informovať, je to komunita Máp Google. Každý deň ľudia odovzdajú viac ako 20 miliónov príspevkov – vrátane odporúčaní pre svoje obľúbené miesta, aktualizácií obchodných služieb, nových recenzií a hodnotení, fotografií, odpovedí na otázky ostatných ľudí, aktualizovaných adries a podobne.“ písala spoločnosť Google vo svojom blogu.

Nástenka pripomínajúca Facebook, je už dostupnou aj v našom regióne

V týchto dňoch spoločnosť oficiálne vypustila do sveta aktualizáciu, ktorá je dostupnou už aj v našom regióne. Najnovšiu verziu aplikácie prinášajúcu spomínanú funkciu, môžete stiahnuť prostredníctvom odkazu nižšie.

Google Maps
Google Maps
Developer: Google LLC
Price: Free

Ako môžete nižšie vidieť, tak v spodnej časti aplikácie pribudla sekcia „Novinky“, ktorú keď otvoríte, tak budete mať k dispozície celkovo 3 nástenky. Nájdete tam sekciu „Pre vás“, „Upozornenia“ a „Správy“.

Google Mapy_Nastenka s novinkami
Zdroj: Vosveteit.sk

Jednotlivé nástenky by mali obsahovať, ako sme už vyššie spomínali, informácie o podnikoch, odporúčaní zo strany ostatných používateľov a ďalšie aktuálne informácie z vášho okolia. Google zároveň v rámci tlačovej správy publikovanej ešte začiatkom mesiaca prezradil, že jednotlivé odporúčania budú prispôsobené na základe záujmu používateľa. V praxi by to malo znamenať, že ak napríklad máte označené, že máte radi zdravé jedlo, tak sa vám budú zobrazovať odporúčania na tento typ stravovania.

Ako ste však mohli vyššie vidieť, tak naša nástenka je (zatiaľ) vcelku chudobnou. V každom prípade, plynúcim časom a rozširovaním tejto funkcionality, by sa mala postupne plniť.

Máte nástenku dostupnú už aj vy? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť.

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close