fbpx
HuaweiSpravodajstvo

Už o pár dní sa dozvieme o novom operačnom systéme HarmonyOS 2.0 pre smartfóny viac. A to priamo z úst Huaweiu

Huawei má v pláne prezradiť viac informácií o HarmonyOS pre smartfóny. Okrem iného bude uvoľnená aj prvá BETA verzia pripravovaného operačného systému

O operačnom systéme HarmonyOS, ktorý by mal neskôr nahradiť Android v telefónoch spoločnosti Huawei, počúvam už vcelku dlhú dobu. Doteraz sme mohli počuť z úst spoločnosti Huawei, že nový operačný systém poskytne „odlišný“ zážitok z používania našich mobilných zariadení. Spoločnosť bola však na ďalšie informácie vcelku skúpou s výnimkou iných platforiem, kde by mal HarmonyOS nájsť uplatnenie (pozn. redakcie: v niektorých prípadoch HarmonyOS sa už používa. Ide napríklad o chytré televízie).

V súčasnosti už dokonca poznáme aj neoficiálny harmonogram distribúcie aktualizácie s novým operačným systémom pre jednotlivé modely smartfónov. Ďalej, v druhej polovici novembra sa nám dokonca podarilo získať exkluzívne informácie zo slovenskej pobočky spoločnosti, vďaka ktorým dnes už vieme, že samotný prechod na nový OS nebude povinným. Zároveň nám zástupca spoločnosti prezradil, že prvé uvoľnenie HarmonyOS v našom regióne môžeme očakávať v priebehu apríla. Druhým dychom však treba dodať, že pôjde o testovacie zostavenia pre vybrané modely smartfónov.

Huawei prezradí už o pár dní viac informácií

Najnovšie spoločnosť prostredníctvom svojich stránok zdieľala informáciu, že 16. decembra 2020, teda o necelých 10 dní, sa bude konať konferencia HarmonyOS 2.0, ktorá bude primárne určená pre vývojár mobilných aplikácií. Čo to v praxi znamená? Vývojári budú môcť aktívne začať práce na aplikáciách pre HarmonyOS na reálnych, resp. simulovaných zariadeniach.

harmonyOS_udalost pre vyvojarov aplikacii pre smartfony
Zdroj: Huawei

Spoločnosť Huawei by mala počas konferencie zdieľať okrem iného aj filozofiu dizajnu pripravovaného operačného systému, vysvetliť distribuovaný aplikačný rámec HarmonyOS a DevEco Studio 2.0, platformu pre vývoj distribuovaných aplikácií na jednom mieste.

Medzi prvé zariadenia, pre ktoré bude BETA verzia HarmonyOS sprístupnená, budú patriť smartfóny z produktovej rady Mate 40

Via ithome.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close