ANDROIDHuaweiSpravodajstvo

Huawei hovorí, že HarmonyOS 2.0 ponúkne odlišný zážitok z používania zariadení ako Android

HarmonyOS 2.0 je oveľa komplexnejším systémom, ako jeho predošle verzie

Včerajší deň pre fanúšikov Huawei bol malým sviatkom. Dôvodom je ako predstavenie EMUI 11 nadstavby, tak aj predstavenie operačného systému HarmonyOS 2.0 (pozn. redakcie: v Číne je operačný systém označovaný ako Hongmeng OS 2.0), ktorý by mal byť neskôr nasadený aj aj na smartfónoch. Podľa slov predstaviteľov spoločnosti, HarmonyOS 2.0 bude sprístupnený pre smartfóny koncom decembra a prvé zariadenia predstavené s týmto operačným systémom prídu v priebehu nasledujúceho roka.

Wang Chenglu, softwarový prezident spoločnosti Huawei, v spojitosti s novým operačným systémom prezradil viacero ďalších informácií počas HDC, ktoré vám teraz bližšie sprostredkujeme.  Na tému upozorňuje portál gizchina.com.

Ponúkne tie najlepšie vlastnosti z jednotlivých systémov

„Terminály (pozn. redakcie: zariadenia, hardware a podobne) operačného systému Hongmeng si môžete predstaviť skôr ako moduly, a nie ako jednotlivé terminály. Napríklad, zamýšľali ste sa prečo  sa môže systém Windows pripojiť k tlačiarni a tlačiť priamo? Dôvodom je, že súčasné tlačiarne sú navrhnuté na základe rámca Windows. To je prípad aj operačného systému Hongmeng OS 2.0, ktorý zaobchádza s inak nezávislým zariadením ako s modulom, ktorý je možné kedykoľvek vyvolať podľa dopytu. Existujú dva spôsoby, ako to nazvať, jedným je to, že používatelia si ho môžu zvoliť sami, rovnako ako si používatelia vyberajú fotoaparát pri fotografovaní, a druhým je, že ho môžu používať podľa odporúčaní systému.“

Wang ďalej vysvetľuje, že pri navrhovaní tejto funkcie sa pozerali do budúcnosti. Dôvodom je, že predaj smartfónov v dnešnej dobe je skôr na ústupe a aplikácie pochádzajúce z „terminálovej doby“, nie sú už tak efektívne ako tomu bolo v minulosti. Distribúciou operačného systému HarmonyOS (pozn. redakcie: ide o smartfóny, počítače, chytré televízie a podobne) už nebude „hlavným hrdinom“ hardware, ale samotný operačný systém, ktorý bude schopný komunikovať s periférnymi zariadeniami bez väčších obmedzení a novými spôsobmi.

HarmonyOS
Zdroj: Huawei (Twitter)

HarmonyOS je postavený na iných základoch

Wang ďalej prezrádza, že sankcie, ktoré spôsobujú pomalé „odpojenie sa“ od Androidu urobia nakoniec viac dobrého, ako zlého. Podľa neho má Huawei aj naďalej platnú zmluvu s Google, avšak po jej naplnení, budú mať viac priestoru na hranie sa s HarmonyOS.

„Je len otázkou času, kedy sa koncové zariadenia s EMUI 11 úplne inovujú s operačným systémom Hongmeng OS 2.0. Huawei už nahradil takmer všetko vo vnútri Androidu. Od spodnej vrstvy po vrstvu abstrakcie, čo ani Google neočakával. Potom, čo obe strany splnia svoju zmluvu, verím, že HarmonyOS 2.0 prinesie zákazníkom iný zážitok “.

Okrem iného v závere Wang dodal, že podľa neho ambícia mať niekoľko stoviek miliónov zariadení poháňaných HarmonyOS je príliš malý cieľ, a preto má vyššie ambície.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close