fbpx
ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYAutáSpravodajstvo

Už aj na Slovensku! Google sprístupňuje službu Android Auto pre ďalšie regióny

Používatelia si budú môcť stiahnuť službu priamo z obchodu Google Play

Služba Android Auto, ktorá doposiaľ nebola na Slovensku oficiálne dostupnou, bude čoskoro sprístupnená aj v našom regióne. Oznámila to spoločnosť Google prostredníctvom svojho blogu.

Hoci služba nebola doteraz dostupnou, tak aj napriek tomu bola v našom regióne vcelku populárnou. Nebolo ju možné však nainštalovať prostredníctvom obchodu Google Play, ale manuálne. V praxi to znamenalo, že používateľ si musel stiahnuť a nahrať inštalačný balíček do smartfónu a následne si mohol aplikáciu nainštalovať do zariadenia. To by sa malo už v najbližších týždňoch zmeniť.

Android Auto prichádza na Slovensko

Spoločnosť informovala, že službu sprístupní vo viacerých regiónoch vrátane nášho v priebehu nasledujúcich týždňov.  

„V priebehu nasledujúcich mesiacov sa Android Auto rozšíri do nových krajín a na displej vášho auta prinesie vaše obľúbené aplikácie a služby z telefónu. Pomocou Android Auto môžete hovoriť s Googlom na prehrávanie hudby, odosielanie správ, získavanie pokynov a ďalšie, takže budete mať neustále oči na ceste a ruky na volante. S telefónmi so systémom Android 10 a novším stačí na začiatok prepojiť telefón spolu s kompatibilným automobilom. Pre telefóny so systémom Android 9 a staršie si aplikáciu môžete stiahnuť.“ píše spoločnosť v publikovanom blogu.

Nižšie si môžete pozrieť zoznam krajín v našom okolí, kde je služba po novom oficiálne dostupnou. 

Android Auto_podporovane krajiny v nasom regione
Zdroj: Google blog

Aplikáciu budete môcť stiahnuť prostredníctvom odkazu nižšie.

Ak by vás zaujímal zoznam podporovaných najrozšírenejších modelov áut, tak vám dávame do pozornosti článok spred pár týždňov, kde sme sa venovali automobilom značky Škoda a Volkswagen, ktoré oficiálne podporujú túto službu.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close