HuaweiSpravodajstvo

USA zvažuje „odstrihnutie“ spoločnosti TSMC od Huawei. Ide o dodávateľa procesorov

Medzi Trumpovou administratívou a spoločnosťou Huawei to vrie. Najnovšie sankcie podliehajúce schváleniu by mohli ohroziť dodávky procesorov.

Vyzerá to tak, že trumpova administratíva robí všetko preto, aby položili 2. najväčšieho výrobcu smartfónov na svete na lopatky. Zahraničný portál reuters.com prišiel so správami, v ktorých píše, že americká vláda uvažuje o obmedzení možnosti spolupráce spoločnosti TSMC s Huawei, resp. HiSilicon, dcérsku spoločnosť čínskeho technologického giganta.  TSMC je hlavným dodávateľom procesorov.

Určite mnohých napadne, ako je možné obmedziť spoločnosť sídliacu v Taiwane, teda mimo USA. Odpoveď je veľmi jednoduchou, na výrobu procesorov je využívaná americká technológia.

Podľa zdrojov portálu bol už vypracovaný návrh, ktorý ešte podlieha procesu schvaľovania. Návrh by mal spočívať v definícii priameho zahraničného produktu, vďaka ktorému spoločnosti využívajúce americké technológie vrátane vybavenia budú musieť žiadať USA o licenciu, aby mohli predávať produkty spoločnosti Huawei.

Spoločnosť Huawei je aktuálne bombardovaná zo strany USA viacerými obvineniami. Len pred pár dňami bolo vznesené voči spoločnosti obvinenie zo zneužívania duševného vlastníctva. Okrem toho, dlhodobo spoločnosť je obviňovaná z možnej špionáže prostredníctvom produktov spoločnosti. Huawei dlhodobo obvinenia dementuje a zároveň žiada, aby boli zverejnené dôkazy o takejto činnosti. Konflikt trvá už takmer 1 rok.

Na americkú stranu sa postavila aj Austrália, ktorá  vyjadrila znepokojenie voči spoločnosti Huawei a krajinám, od ktorých očakávali ráznejšie kroky voči čínskemu technologickému gigantovi. Huawei aj napriek tlaku, ktorý je na nich vyvíjaný, úspešne expanduje s 5G technológiou do ďalších regiónov. V súčasnosti má podpísaných takmer 100 kontraktov.

Len pre zaujímavosť, pár dní dozadu Úrad pre priemysel a bezpečnosť amerického ministerstva obchodu predĺžilo generálnu licenciu spoločnosti Huawei o 45 dní. Ide celkom o 3. predĺženie dočasnej licencie.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close