SpravodajstvoXiaomi

Úplný koniec programu AndroidOne u Xiaomi: Už iba jeden model získa aktualizáciu každý mesiac!

AndroidOne modely boli obľúbené pre pravidelné aktualizácie, no ich cesta končí. Xiaomi má v obehu už len jeden podporovaný model.

Keď Xiaomi v roku 2017 začalo s programom AndroidOne, spoločnosť k sebe nalákala množstvo fanúšikov, ktorým jednoducho vyhovoval čistý Android. Mnohým čistý systém bez nadstavby vyhovuje do dnešného dňa, no Xiaomi sa jednoducho rozhodlo túto éru ukončiť. My sa spoločnosti vôbec nečudujeme, keďže tieto smartfóny spôsobili po stránke stability systému viac škody ako úžitku. No vzhľadom k skončenej podpore predposledného modelu z tohto programu a zmenenej aktualizačnej politike Xiaomi sa dozvedáme, že pravidelné každomesačné aktualizácie získa už len jeden model. Na končiacu sa podporu modelu Mi A2 upozornil portál Notebookcheck.net a my musíme uznať, že nás vôbec neteší.

AndroidOne u Xiaomi končí

Od predstavenia posledného modelu s čistým Androidom s názvom Mi A3 ubehli už dva roky. Spoločnosť sa k predstaveniu nového modelu nemá, a preto ostáva práve Mi A3 ako jediný model, ktorý má od spoločnosti prisľúbené aktualizácie každý mesiac. Jeho predchodcovi s názvom Mi A2 odzvonilo, keďže od jeho predstavenia práve ubehli 3 roky.

Posledná aktualizácia nesie názov V11.0.28.0.QDIMIXM a ide o poslednú pravidelnú bezpečnostnú záplatu pre Mi A2, pričom by sme sa vôbec nečudovali, keby táto verzia systému postavená na Androide 10 bola jeho poslednou. Smutnou správou je však tiež fakt, že Mi A3 ostáva v kategórii pravidelných aktualizácií sám, no čaká ho už len 12 mesiacov.

Aktualizácie s nadstavbou MIUI každé tri mesiace

Len nedávno spoločnosť Xiaomi predsavila nový aktualizačný plán, ktorý prinesie bezpečnostné záplaty každé tri mesiace. Prekvapujúce je však to, že ide o všetky smartfóny bez výnimky. Štvrťročne teda získajú aktualizácie ako smartfóny nižšej triedy, tak i vlajkové lode a spoločnosť medzi nimi nebude robiť rozdiely. Spoločnosť nebude dodávať aktualizácie častejšie, ak teda nepôjde o nutnú opravu problémov v systéme.

Výnimkou boli modely z programu AndroidOne, avšak podporovaným modelom už je len jeden a zdá sa, že Xiaomi postupne túto líniu odstaví úplne.

Vlastníte alebo ste vlastnili model z programu AndroidOne? A kúpili by ste si taký model i dnes? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close