SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi Mi A2: Prví používatelia hlásia dostupnosť Androidu 10

Prví používatelia smartfónu Xiaomi Mi A2 začali hlásiť dostupnosť najnovšie verzie Androidu 10. Hlásia ju ľudia z rôznych regiónov.

Xiaomi Mi A2 bol svojho času veľmi populárnym zariadením, ktoré aj v súčasnosti využíva veľký počet používateľov. Ide o jeden zo smartfónov, ktorý je zapojený v programe Android One (pozn. redakcie: program Android One je programom, v ktorom výrobcovia smartfónov používajú čistú verziu Androidu bez nadstavby). V priebehu dnešného dňa začali hlásiť prví používatelia tohto zariadenia dostupnosť najnovšej verzie Androidu 10.

Podľa zverejnených screenshotov, ktoré sa dostali do obehu aktualizácia má približne 1,2GB a nesie kódové označenie 11.0.4.0.QDIMIXM. Obsahuje viacero nových funkcií, vrátane natívnej podpory tmavej tému, dotykových gest, nových možností kontroly súkromia a podobne. Podľa zatiaľ dostupných informácií medzi prvými používateľmi, ktorí evidujú aktualizáciu sú obyvatelia Indie, Brazílie, Fínska, Kolumbie a Portugalska.

Zariadenie bolo oficiálne predstavené ešte v júli 2018 kedy bolo na trh uvedená s verziou operačného systému Android 8.1 (Oreo) a neskôr v decembri toho istého roka bolo zariadenie aktualizované na verziu Androidu 9.0 (Pie).

Dostupnosť aktualizácie je dobrou správou pre všetkých majiteľov zariadenia, vrátane majiteľov smartfónu Mi A3, ktorí tak môžu očakávať v dohľadnej budúcnosti aktualizáciu s najnovšou verziou Androidu 10.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Android 10 Xiaomi Mi A2

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close