NávodySpravodajstvoXiaomi

Skrytá funkcia nadstavby MIUI 10, ktorá vám prezradí či máte pokazený nejaký komponent vo Vašom Xiaomi smartfóne

Nadstavba MIUI robí zo smartfónov Xiaomi skutočne výnimočné zariadenia. V poslednom článku, v ktorom sme vám bližšie predstavovali skryté funkcie MIUI 10 nadstavby sme sa pozreli na možnosti práce s dvomi aplikáciami súčasne, rýchle vyhľadávanie v Nastaveniach, dotykové gestá s ktorými možno nahradiť softwarové tlačidlá, ako ovládať smartfón jednou rukou a prebudenie zariadenia prostredníctvom poklepania po displeja. Dnes sme si pre vás pripravili tip na „Servisné menu“, vďaka ktorému môžete odhaliť nefunkčné hardwarové komponenty v smartfóne.

Servisné menu v smartfónoch Xiaomi

Do ponuky servisného menu sa môžete dostať prostredníctvom pár kliknutí. Táto ponuka nastavení poskytuje viacero analytických nástrojov, prostredníctvom ktorých môžete odhaliť nefunkčné komponenty zariadenia. Napríklad funkčnosť senzorov, kamery, čipov ako NFC a podobne.

  • Otvorte si nastavenia telefónu.
  • Teraz choďte do položky Info o telefóne.
  • Teraz 5x rýchlo kliknite na položku „Verzia jadra“.
  • Hotovo. Teraz by sa Vám mala otvoriť ponuka Servisného menu kde môžete zistiť funkčnosť jednotlivých komponentov zariadenia.

Pre tých lenivejších sme si pripravili krátky video návod nižšie.

Zdroj: vlastný

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close