NávodySpravodajstvoXiaomi

5 trikov, ktoré v smartfónoch Xiaomi s MIUI 10 pravdepodobne nepoznáte, ale mali by ste

MIUI 10 je nadstavba, s ktorou sa pravdepodobne stretla väčšina používateľov smartfónov Xiaomi a to aj tých starších telefónov. Totiž technologický gigant najnovšiu nadstavbu postupne uvoľňuje nie len pre tie najvýkonnejšie a najnovšie zariadenia, ale aj pre tie skôr predstavené. Dnes ju nájdeme zhruba na 30 zariadeniach. A práve preto, sme sa rozhodli vám priniesť prehľad niekoľkých trikov a vlastností tohto rozhrania, ktoré robia MIUI 10 nadstavbu výnimočnou.

MIUI – rozdeľte si obrazovku na dve a pracuje s dvoma aplikáciami naraz

Split screen, je funkcia, ktorú oceníte vo viacerých prípadoch. Napríklad keď prepisujete nejaké údaje, chcete pozerať video a zároveň si chatovať a podobne. Funguje na veľmi jednoduchom princípe. Otvorte si správcu aplikácií v hornom ľavom rohu nájdete možnosť rozdlenie obrazovky. Po tom ao na ňu kliknite tak podržte chvíľku aplikáciu, ktorú chcete dať na druhú obrazovku a presuňte je do hornej časti zariadenia.

Zdroj: vlastný

Funkcia je možné využívať v smartfónoch, ktoré disponujú verziou Androidu Nougat alebo vyššou. Výsledok si môžete pozrieť vyššie.

Zdroj: vlastný

Rýchle vyhľadávanie v Nastaveniach

Stretli ste sa s návodmi, ktoré v mnohých prípadoch ukážu len finálnu stránku s nastaveniami? My áno a mnohokrát nás to doslova vyčítalo, teda až kým sme neobjavili rýchlo vyhľadávanie v rámci Nastavení. Stačí otvoriť Nastavenia zariadenia a v hornej lište začať písať čo chcete vyhľadať. Dôležité je však nezabudnúť na diakritiku.

Zdroj: vlastný

Dotykové gestá namiesto softwarových tlačidiel

Ďalšou skvelou funkciou je možnosť vypnutia softwarových tlačidiel, ktoré možno nahradiť gestami. Zo začiatku vám potrvá niekoľko hodín kým si na to zvyknete, ale garantujeme Vám, že potom sa ku softwarovým tlačidlám už nebudete chcieť vrátiť. Funkciu Aktivujete v Nastaveniach navigácie.

Zdroj: vlastný

Ovládajte smartfón jednou rukou

So zväčšujúcimi displejmi častokrát ovládanie telefónu jednou rukou je priam nemožné. Aj na tento problém Xiaomi myslelo. V rámci nastavení si vyhľadajte položku „Ovládanie jednou rukou“ kde môžete nastaviť, že pri potiahnutí prstom v spodnej časti zariadenia sa Vám veľkosť displeja zmenší, napr. na veľkosť 4,5“ zariadenia.

Zdroj: vlastný

Prebudenie zariadenia dvojitým poklepaním

Ďalšia skvelá funkcia, ktorá ktorá stojí za výskúšanie je prebudenie zariadenia prostredníctvom dvojitého poklepania prstami po displeji. Aktivujete ju v nastaveniach Systémová navigácia.

Zdroj: vlastný

Zdroj: vlastný

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close