Pracovné ponuky
AppleSpravodajstvo

Tim Cook: iPhone SE je rýchlejší, ako ten najrýchlejší Android smartfón

„Je to ako dostať výbavu nášho top modelu v dostupnom balení, ktoré je rýchlejšie, ako ten najrýchlejší Android telefón“

Spoločnosť Apple približne 2 týždne dozadu predstavila iPhone SE 2020, ktorý dizajnovo vychádza zo smartfónu iPhone 8, ale ponúka súčasné parametre hodné vlajkových zariadení. Okrem iného je aj cenovo dostupnejší. V priebehu dnešného dňa sme Vám zároveň priniesli aj finančný report, ktorý zverejnila spoločnosť za uplynulý kvartál, z ktorého vyplynulo, že hoci spoločnosť nerástla ako chcela, tak aj napriek tomu možno považovať posledný kvartál za úspešný.

Rýchlejší než najrýchlejší Android

Portál beebom.com priniesol vcelku zaujímavú reakciu generálneho riaditeľa spoločnosti Apple, Tima Cooka, ktorý reagoval na otázku Samik Chatterjee z JP Morgan. Ten sa ho opýtal v spojitosti s novopredstaveným zariadením, či očakávajú zmenu dopytu po zariadeniach Apple naprieč regiónmi sveta. Cook vo všeobecnosti odpovedal, že očakávajú zvýšení záujem po iPhone zariadeniach vrátane zvýšeného prechodu Android používateľov k iOS. Okrem iného spomenul, že nový iPhone SE 2020 je rýchlejší, ako ktorýkoľvek Android smartfón. Konkrétne povedal:

„Očakával by som, že sa mu bude dariť v oblastiach kde mediánový príjem je nižší (pozn. redakcie: medián predstavuje hodnotu presne uprostred, a nie priemer, ktorý môže byť skreslenými ľuďmi s nadštandardným príjmom). Avšak uvidíme, ako sa mu bude dariť. Očakávam však, že mnoho používateľov prejde k iOS. Je to vskutku neodolateľná ponuka. Je to ako dostať výbavu nášho top modelu v dostupnom balení, ktoré je rýchlejšie, ako ten najrýchlejší Android telefón. A to je výnimočná hodnota,..“ povedal Cook.

Cook zároveň reagoval aj na otázky ohľadne cenovej politiky zariadení, konkrétne na to, či iPhone SE je súčasťou väčších plánov spoločnosti, na zmenu cenovej stratégie.

„Vždy sme sa snažili dodávať najlepší produkt za dobrú cenu, a táto základná stratégia sa vôbec nezmenila. Ako už viete, nejakú chvíľu sme mali SE. A je to skvelé priniesť ho späť. Bol to obľúbený produkt. Preto by som nehľadal v tom niečo iné ako to, že chceme dať ľuďom to najlepšie, čo vieme vytvoriť…“

V súčasnosti sa nový iPhone SE 2020 na slovenskom trhu predáva približne od 440€ do 566€, v závislosti od zvoleného modelu a obchodu.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close