Pracovné ponuky
AppleSpravodajstvo

Apple prezrádza finančné výsledky za uplynulý kvartál. Aký mala na nich dopad pandémia COVID-19?

Spoločnosť Apple síce nerástla tak ako si predstavovala, ale aj napriek tomu môže hovoriť o úspešnom kvartáli

Posledné dni jedna veľká firma za druhou zverejňujú finančné výsledky za prvý kvartál tohto roka. Pár dní dozadu sme mohli čítať o finančných výsledkoch spoločností Google (Alphabet) a Huawei, a dnes môžeme čítať zas o finančných výsledkoch spoločnosti Apple, na ktoré upozorňuje portál 9to5mac.com.

Obraty v miliardách

Apple oznámil v priebehu včerajšieho dňa fiškálne príjmy  za uplynulý kvartál.

Celkové príjmy spoločnosti predstavovali 58,3 miliardy dolárov a profit spoločnosti bol na úrovni 11,25 miliardy. V porovnaní s rovnakým sledovaným obdobím z minulého roka, spoločnosť z pohľadu obratov zarobila približne rovnako (58 miliárd dolárov). V prípade zisku však zarobila o niečo málo menej (oproti 11,56 miliardy dolárov).

Spoločnosť pôvodne plánovala príjem vo výške medzi 63 až 67 miliardami dolárov. Išlo pritom o odhad revidovaných príjmov po prepuknutí pandémie COVD-19. Vo februári však spoločnosť oznámila, že tieto tržby nedosiahne. Dôvodom mala byť pandémia a s ňou súvisiace obmedzenia, ktoré viedli k výraznejšiemu „schladeniu“ ekonomiky, ako očakávali.

„Napriek bezprecedentnému globálnemu dopadu COVID-19 na spoločnosť, sme hrdí na to, že spoločnosť Apple rástla v tomto štvrťroku, čo bolo výsledkom rekordov v službách a v oblasti nositeľnej elektroniky,..“ uviedol Tim Cook, generálny riaditeľ spoločnosti Apple. „V tomto náročnom období, naši používatelia závisia na produktoch, aby zostali v spojení, informovaní, kreatívni a produktívni. Cítime sa byť motivovaní a inšpirovaní, aby sme neuspokojovali len potreby našich používateľov, ale aby sme aj naďalej podporovali globálne potreby, od 10 miliónov masiek a ochranných štítov tváre, ktoré sme poslali naprieč celým svetom, až po milióny, ktorými sme podporili organizácie, od miest až po Americký fond jedla.“

Pri pohľade na jednotlivé položky, ktoré tvorili celkový obrat spoločnosti, Apple zarobil najviac na smartfónoch a to takmer polovicu.

  • iPhone: 28,96 miliardy dolárov
  • Služby: 13,35 miliardy dolárov
  • Macbooky: 5,35 miliardy dolárov
  • Nositeľná elektronika, domácnosť a príslušenstvo: 6,28 miliardy dolárov
  • iPady: 4,37 miliardy dolárov

Apple okrem iného ohlásil program spätného výkupu akcií spoločnosti v objeme 50 miliárd dolárov. Cena jednej akcie je 0,82 USD, čo predstavuje nárast o 6%.

Zdroj: Apple

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close