RecenzieSpravodajstvo

Testovali sme dostupné herné slúchadlá Genesis Neon 360. Uspokoja ale bežného zákazníka? | RECENZIA

Spoločne s bezdrôtovou myškou Genesis Zircon 330, ktorej recenzia bola zverejnená minulý týždeň, nám do redakcie zavítali aj dostupné herné slúchadlá Neon 360, taktiež od známeho poľského výrobcu herného príslušenstva Genesis. Po aktívnom testovaní vám teda prináša sumár našich postrehov a pocitov, ktoré sme počas používania týchto slúchadiel nadobudli.

Balenie a prvý dojem

Výrobca herného príslušenstva Genesis zvolil aj v tomto prípade typ naozaj nerušivého balenia, ktoré nijako zákazníka neodradí pri pohľade na krabicu. Na obale sa nachádzajú základné informácie a hlavné funkcie slúchadiel. Vo vnútri balenia sa nachádza ďalšia krabica, v ktorej sú umiestnené samotné slúchadlá. Balenie neobsahuje žiadne zbytočnosti, čo je podľa mňa veľkým plusom.

Špičkový dizajn a spracovanie

Tak ako v prípade nedávno testovanej myšky Zircon 330, aj pri rozbalení slúchadiel som na chvíľku zostal zaskočený. Už niekoľkokrát som v ruke držal naozaj lacné herné slúchadlá, no i keď Neon 360 lacnými slúchadlami sú, vôbec tak nepôsobia. Dizajn je naozaj vynikajúci a ako stvorený pre každodenné hranie. Prekvapila ma aj kvalita materiálov, ktoré výrobca použil. Slúchadlá už na prvý pohľad navodzujú dojem, že ich jednoducho nebudete chcieť dať dole z hlavy a musím povedať, že to vôbec nie je ďaleko od reality. Hráčov určite poteší aj vrchná výstuha, ktorá sa tak ľahko nevyťahá a slúchadlá vám budú držať pevne na hlave po dobu niekoľkých rokov. Náušníky sú naozaj príjemné na dotyk a ich veľkou výhodou je polstrovanie s pamäťovou penou, ktorá nie je príliš tvrdá, ani príliš mäkká. Veľkým plusom je aj ich veľkosť, keďže obopínajú uši, vďaka čomu ich môžete nosiť naozaj veľmi dlho bez akýchkoľvek bolestí.

Kvalita zvuku poteší, niektoré funkcie sú však zbytočné

Výrobca Genesis deklaruje, že s týmito slúchadlami si naozaj prídete na svoje či už pri hraní hier, alebo pri počúvaní hudby. O silu a kvalitu zvuku sa starajú 50 mm meniče, ktoré sú v spojení s veľkými náušníkmi naozaj postačujúce. Poteší aj citlivosť slúchadiel až 108 dB, či impedancia 32 Ohmov. Slúchadlá sú pri hraní hier naozaj výborné, podobne je to aj v prípade počúvania hudby. Prekvapili ma ich výborné výšky, čo som od slúchadiel za takú cenu naozaj nečakal. Basy sú priemerné a výrobca ich účinnosť znásobuje funkciou umelých vibrácií, ktoré sú, podľa môjho názoru, najväčšia zbytočnosť v tomto cenovom segmente. Podobnú funkciu som testoval už na viacerých slúchadlách v tejto cenovej kategórii a stále som neprišiel na to, z akého dôvodu ju výrobcovia neustále používajú. Bežný používateľ takúto funkciu nikdy nevyužije a chvalabohu, na zadnej strane slúchadiel sa nachádza tlačidlo, ktoré je vyhradené výlučne pre vypnutie / zapnutie tejto zbytočnej funkcie.

sluchadla neon 360 3_opt
Zdroj: vlastný

Čo som na slúchadlách naopak ocenil, je ich dlhý pletený kábel, ktorý je naozaj špičkový. Som rád, že pletené káble sa rokmi ocitli aj v tejto cenovej kategórii a výrobca Genesis to zvládol bravúrne. Kábel sa vám vďaka tomu nikde zbytočne nekrúti a zároveň je oveľa odolnejší, ako klasický pogumovaný kábel. Veľmi príjemnou funkciou je aj červené podsvietenie, ktoré používateľa nijako neruší počas hrania, či pracovania za počítačom. Nemusíte sa báť ani zbytočnej diskotéky v miestnosti, keďže osvetlenie je naozaj príjemné a mohol by som ho nazvať aj ako ambientné, keďže iba skrášľuje atmosféru počas hrania.

Opäť chýbajúca aplikácia či ovládač

sluchadla neon 360 2_opt
Zdroj: vlastný

Po rozsiahlejšom ospevovaní ale prichádza rad aj na negatíva, na ktoré som počas používania narazil. Ako tomu bolo aj v prípade myšky Zircon 330, ani slúchadlá Neon 360 neponúkajú žiadnu možnosť priameho stiahnutia ovládačov, či aplikácie. Viem si predstaviť, že množstvo problémov pri používaní by sa dalo odstrániť, ak by výrobca disponoval aplikáciou pre svoje zariadenia, kde by si mohli používatelia svoje príslušenstvo prispôsobiť podľa ich potrieb. Najväčším problémom je totiž ich pripojenie a nastavenie ku počítaču. S pripojením do notebooku nebudete mať žiadny problém, teda ak máte jack pre audio a mikrofón, poprípade ak chcete využívať podsvietenie a vibrácie, tak vedľa jacku musí byť aj USB port. V prípade PC je pripojenie o čosi zložitejšie, teda minimálne v mojom prípade sa tak stalo. Akonáhle som slúchadlá zapojil v zadnom paneli presne podľa zapojenia mojich aktuálnych slúchadiel, slúchadlá Neon 360 odmietali spolupracovať ako stereo. Zvuk bol prenášaný iba do jedného slúchadla. Vysúšal som zapojenie aj do predného panelu, kde som narazil na identický problém. Slúchadlá sa mi nakoniec nakonfigurovať podarilo, no ak by som mal k dispozícii originálny ovládač či aplikáciu, konfigurácia by bola otázkou pár sekúnd.

Najväčším kameňom úrazu je mikrofón

sluchadla neon 360 4_opt
Zdroj: vlastný

Bohužiaľ, negatívami sa budem zaoberať ešte chvíľu. Najväčším kameňom úrazu celého headsetu je totižto mikrofón, ktorý je podľa môjho názoru spracovaný naozaj nešťastne. Jeho integrácia priamo v ľavom slúchadle je naozaj limitujúca. Vašich spoluhráčov určite nepoteší ani kvalita mikrofónu. Treba si ale uvedomiť, že v tejto cenovej kategórii naozaj neexistujú žiadne slúchadlá, ktoré by kvalitou mikrofónu ohúrili. Výrobcovia totižto niekde ušetriť musia, keďže slúchadlá predávajú za pár desiatok eur a práve kvalita mikrofónu je oblasť, kde robia výrobcovia najväčšie škrty.

Záver

Ako by som teda zhodnotil slúchadlá Genesis Neon 360 ako celok? Ak nebažíte po profesionálnom hráčskom headsete, so slúchadlami Neon 360 si určite vystačíte. Kvalita zvuku je naozaj dobrá a spracovanie je naozaj špičkové. Výrobca Genesis opäť ukázal, že si zakladá na pohodlí používateľov, čo sa ukáže najmä pri dlhom používaní slúchadiel. Daňou za tak malú cenovku je ale spomínaný mikrofón. V tejto cenovej kategórii by ste ale kvalitný mikrofón hľadali márne.

Zdroj: vlastný, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close