Spravodajstvo

Takto si môžete už dnes v Chrome zapnúť funkciu vytvárania kariet s poznámkami, ktoré môžete ďalej zdieľať

Funkcia je dostupnou prostredníctvom experimentálnych nastavení prehliadača. Pozrite sa, ako ju môžete zapnúť.

Chrome vo verzii 93 priniesol viacero zaujímavých nástrojov dostupných v rámci experimentálnych funkcií. Hoci ide o funkcie, ktoré nie sú ešte masovo dostupnými a nemusia vždy fungovať, ako majú, tak aj napriek tomu, spoločnosť Google vyzývala používateľov, aby novopredstavené novinky vyskúšali už dnes.

A preto, sme vám niekoľko dní dozadu ukázali, ako môžete zefektívniť vyhľadávania informácií prostredníctvom prehliadača Chrome. Dnes by sme vám chceli dať do pozornosti ďalší zaujímavý nástroj, ktorý je možné rovnako aktivovať prostredníctvom experimentálnych funkcií prehliadača.

Zapnite si funkciu vytváranie kariet s poznámkami už dnes!

Do pozornosti by sme vám chceli dať konkrétne funkciu, ktorá umožňuje vytváranie kariet spolu s poznámkami, ktoré môžete následne zdieľať. V prvom kroku je potrebné otvoriť experimentálne funkcie prehliadača Chrome, ktoré vyvoláte prostredníctvom otvorenia adresy „chrome://flags“. V druhom kroku vyhľadajte v ponuke experimentálnych nastavení možnosť „WebNotes Stylize“ a zmeňte možnosť „Default“ na „Enabled“, teda zapnutá. Potom reštartujte internetový prehliadač.

Chrome 93_zapnutie funkcie vytvarania kariet
Zdroj: Vosveteit

Následne, keď otvoríte ľubovoľnú stránku a vyznačíte text, s ktorými chcete ďalej pracovať, tak zvoľte možnosť Zdieľať. V spodnej časti obrazovky uvidíte možnosť  „Vytvoriť kartu“. Potom, ako kliknete na túto možnosť, tak sa vám otvorí rozhranie s kartami, kde si budete môcť vybrať vami preferovaný vzhľad karty spolu s textom, ktorý ste zvýraznili. Takto vytvorené karty môžete samozrejme následne zdieľať a to prostredníctvom tlačidla „Ďalej“, ktoré nájdete v pravom hornom rohu.

Pevne veríme, že tip na túto funkciu vás oslovil, a že ju využijete.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close