AppleSpravodajstvo

Takto má vyzerať podpora zo strany výrobcu! iOS 13 sa medzi používateľmi iPhone zariadení šíri bleskovým tempom

Spoločnosť Apple zverejnila najnovšie dáta týkajúce sa rozšírenosti jednotlivých verzií operačných systémom iOS a iPadOS na svojich zariadeniach.

Apple  oficiálne publikoval informácie týkajúce sa rozšírenosti  najnovšej  verzie  iOS 13 a iPadOS 13 na svojich zariadeniach. Spoločnosť uviedla, že momentálne 50% iPhone telefónov a iPod Touch zariadení beží na systéme iOS 13 a 33% na iPadOS. Na informáciu upozornil portál 9to5mac.com.

Podľa Apple, 55% predstavených iPhoneov počas posledných štyroch rokov beží na systéme iOS 13, zatiaľ čo 38% na iOS 12. Zvyšných 7% funguje so starším systémom. Ak rozšírime štatistiku na všetky zariadenia, 50% z nich funguje s najnovším systémom, kým 41% beží na iOS 12 a 9% na skorších verziach.

iPhone telefony a rozlozenie verzii operacneho systemu
Zdroj: Apple

Čo sa týka iPadov, najnovší systém sa nachádza na 41% zariadení vydaných počas posledných štyroch rokov. 51% zariadení má nainštalovanú skoršiu verziu iOS 12 a 13% zariadení beží na skorších verziách. Druhy graf zas znázorňuje všetky zariadenia a rozloženosť jednotlivých verzií operačných systémov v iPad zariadeniach.

Ipady a rozlozenie verzii operacneho systemu
Zdroj: Apple

Používateľské údaje od Apple pochádzajú z návštev na AppStore do 15. októbra. Apple predstavil monitorovanie zariadení vydaných počas posledných štyroch rokov aby predišiel v počítaní zariadení, ktoré sa nedajú aktualizovať na najnovšiu verziu.

iOS 13 sa pomerne líši od svojích predchodcov. Postupne boli vydané verzie iOS 13.1, iOS 13.1.1, iOS 13.1.2, and iOS 13.1.3 opravujúce množstvo chýb a bugov a okrem toho došlo aj k úprave výkonu. iOS 13 bol kritizovaný ako nestabilný. Tieto rýchle kroky majú byť spôsobom ako napraviť svoju povesť.

Apple momentálne testuje iOS 13.2, ktorý obsahuje nové emoji a rôzne iné zmeny.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close