AppleSpravodajstvo

Apple chce zatieniť predstavenie modelového radu smartfónov Huawei Mate 30. V rovnaký deň ukáže svetu novú verziu iOS 13

19. septembra spoločnosť Apple predstaví novú verziu iOS 13. V rovnaký deň má byť predstavená aj modelová rada telefónov Huawei Mate 30.

19. september je dňom, kedy má byť predstavená nová rada smartfón z kuchyne Huawei, konkrétne modelový rad Mate 30. Nuž, vyzerá to tak, že spoločnosť Apple sa rozhodla predstavenie nového modelového radu zariadení spoločnosti Huawei aspoň čiastočne prekryť. Verejnosť informuje, že v rovnaký deň  predstaví iOS 13.

iOS 13

Nová verzia nadstavby iOS 13 má byť predstavená 19. septembra. Od tohto dátumu bude nová verzia iOS dostupná pre smartfóny. A od 30. septembra bude dostupná pre iPad zariadenia.

iOS 13 bude predstaveny 19.septembra (1)
Zdroj: apple.com

Používatelia iPhone telefónov a iPadov sa môžu tešiť na viacero vylepšení. Napríklad, Apple si pre svojich zákazníkov pripravil po vzore Androidu Tmavý režim.

iOS 13 zmavy rezim (1)
Zdroj: apple.com

Ďalej, v rámci aplikácie Fotografie a Kamera spoločnosť pridala viacero vylepšení, ako je napríklad monochromatický efekt, nové možnosti editácie videí, zmeny filtrov fotografií a podobne.

Ďalšou novinkou, z kategórie významných sú nové mapové podklady, ktoré umožňuje dokonca pohľad v 3D pomocou kamery smartfónu.

iOS 13 nove mapove podklady (1)
Zdroj: apple.com

Vylepšeniami prešlo aj viacero natívnych aplikácií, jednou z nich je napríklad Pripomienkvač, ktorý bude viac komunikovať s hlasovou asistentkou Siri.

iOS 13 pripomienkovac (1)
Zdroj: apple.com

CarPlay Dashboard

Ďalšou novinkou bude podpora CarPlay. V podstate sa jedná o obdobnú službu ako je AndroidAuto, ktorú nájdeme na konkurenčne platforme Android. Používatelia pomocou nej budú môcť sledovať navigáciu, ovládať hudby, prezerať kalendár a podobne.

iOS 13 CarDashboard (1)
Zdroj: apple.com

Nová verzia iOS prináša samozrejme viacero noviniek. Vyššie sme Vám priniesli prehľad tých najzaujímavejších. Už čoskoro Vám prinesieme kompletný zoznam podporovaných smartfónov.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Apple Huawei Huawei Mate 30 iOs iOS 13

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi najväčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close