AppleSpravodajstvo

Apple chce zatieniť predstavenie modelového radu smartfónov Huawei Mate 30. V rovnaký deň ukáže svetu novú verziu iOS 13

19. septembra spoločnosť Apple predstaví novú verziu iOS 13. V rovnaký deň má byť predstavená aj modelová rada telefónov Huawei Mate 30.

19. september je dňom, kedy má byť predstavená nová rada smartfón z kuchyne Huawei, konkrétne modelový rad Mate 30. Nuž, vyzerá to tak, že spoločnosť Apple sa rozhodla predstavenie nového modelového radu zariadení spoločnosti Huawei aspoň čiastočne prekryť. Verejnosť informuje, že v rovnaký deň  predstaví iOS 13.

iOS 13

Nová verzia nadstavby iOS 13 má byť predstavená 19. septembra. Od tohto dátumu bude nová verzia iOS dostupná pre smartfóny. A od 30. septembra bude dostupná pre iPad zariadenia.

iOS 13 bude predstaveny 19.septembra (1)
Zdroj: apple.com

Používatelia iPhone telefónov a iPadov sa môžu tešiť na viacero vylepšení. Napríklad, Apple si pre svojich zákazníkov pripravil po vzore Androidu Tmavý režim.

iOS 13 zmavy rezim (1)
Zdroj: apple.com

Ďalej, v rámci aplikácie Fotografie a Kamera spoločnosť pridala viacero vylepšení, ako je napríklad monochromatický efekt, nové možnosti editácie videí, zmeny filtrov fotografií a podobne.

Ďalšou novinkou, z kategórie významných sú nové mapové podklady, ktoré umožňuje dokonca pohľad v 3D pomocou kamery smartfónu.

iOS 13 nove mapove podklady (1)
Zdroj: apple.com

Vylepšeniami prešlo aj viacero natívnych aplikácií, jednou z nich je napríklad Pripomienkvač, ktorý bude viac komunikovať s hlasovou asistentkou Siri.

iOS 13 pripomienkovac (1)
Zdroj: apple.com

CarPlay Dashboard

Ďalšou novinkou bude podpora CarPlay. V podstate sa jedná o obdobnú službu ako je AndroidAuto, ktorú nájdeme na konkurenčne platforme Android. Používatelia pomocou nej budú môcť sledovať navigáciu, ovládať hudby, prezerať kalendár a podobne.

iOS 13 CarDashboard (1)
Zdroj: apple.com

Nová verzia iOS prináša samozrejme viacero noviniek. Vyššie sme Vám priniesli prehľad tých najzaujímavejších. Už čoskoro Vám prinesieme kompletný zoznam podporovaných smartfónov.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close