Spravodajstvo

Elon Musk otvorne hovorí o tom čo bude stáť lístok na Mars

Generálny riaditeľ spoločnosti SpaceX, Elon Musk bližšie priblížil plány spoločnosti týkajúce sa cesty na Mars. Konkrétne sa rozrozprával o pravdepodobnej cene lístka na červenú planétu.

„Veľmi to závisí od objemu, ale som presvedčený že presťahovanie na Mars (spiatočný lístok je zadarmo) bude stáť menej ako 500 000 dolárov a možno aj pod 100 000 dolárov.“, ďalej doplnil: „Budú na toľko nízke, že väčšina ľudí vo vyspelých ekonomikách môže predať svoj domov na Zemi a presunúť sa na Mars, ak budú chcieť.“

Cena bývania

Ak by sa predikcia Elona Muska naplnila znamenalo by to, že náklady na misiu Zem – Mars sa výrazne znížili. Pre zaujímavosť, NASA v spojitosti s misiou Curiosity rover doteraz vyčerpala prostriedky vo výške viac ako 2,5 miliardy dolárov.

Predikcia Elona Muska má však niekoľko otáznikov. Jedným z tých hlavných je či život na Marse bude závislým alebo nezávislým od zásielok zo Zeme.

Misia MARS

Elon Musk plánuje poslať prvú ľudskú posádku na Mars už o niekoľko rokov, konkrétne v roku 2022. Prvým civilným pasažierom má byť japonský miliardár Yusaku Maezawa, zakladateľom Zozotownu (retailová spoločnosť zaoberajúca s oblečením v Japonsku).

Zdroj: Futurism.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky