SpravodajstvoZaujímavosti

Elon Musk otvorne hovorí o tom čo bude stáť lístok na Mars

Generálny riaditeľ spoločnosti SpaceX, Elon Musk bližšie priblížil plány spoločnosti týkajúce sa cesty na Mars. Konkrétne sa rozrozprával o pravdepodobnej cene lístka na červenú planétu.

„Veľmi to závisí od objemu, ale som presvedčený že presťahovanie na Mars (spiatočný lístok je zadarmo) bude stáť menej ako 500 000 dolárov a možno aj pod 100 000 dolárov.“, ďalej doplnil: „Budú na toľko nízke, že väčšina ľudí vo vyspelých ekonomikách môže predať svoj domov na Zemi a presunúť sa na Mars, ak budú chcieť.“

Cena bývania

Ak by sa predikcia Elona Muska naplnila znamenalo by to, že náklady na misiu Zem – Mars sa výrazne znížili. Pre zaujímavosť, NASA v spojitosti s misiou Curiosity rover doteraz vyčerpala prostriedky vo výške viac ako 2,5 miliardy dolárov.

Predikcia Elona Muska má však niekoľko otáznikov. Jedným z tých hlavných je či život na Marse bude závislým alebo nezávislým od zásielok zo Zeme.

Misia MARS

Elon Musk plánuje poslať prvú ľudskú posádku na Mars už o niekoľko rokov, konkrétne v roku 2022. Prvým civilným pasažierom má byť japonský miliardár Yusaku Maezawa, zakladateľom Zozotownu (retailová spoločnosť zaoberajúca s oblečením v Japonsku).

Zdroj: Futurism.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Cena lístka Elon Musk Mars

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi najväčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close