SpravodajstvoTECHNOLÓGIEVeda a výskum

Pozrite si prvý test spustenia motora rakety Starship, ktorá by nás mala odviezť na Mars

Jeden z najambicióznejších plánov Elona Muska na najbližšie roky je dopraviť ľudskú posádku na červenú planétu Mars. Nato, aby sa mu to však podarilo potrebuje vytvoriť raketu schopnú prekonať vzdialenosť približne 225 miliónov kilometrov.

Test motora rakety Starship

Elon Musk prostredníctvom sociálnej siete Twitter zverejnil video, v ktorom ukázal testové spustenie motoru, ktorý bude zodpovedný za vzlietnutie rakety Starship a zrýchlenie pohybu vo vákuu. Pozrieť si ho môžete nižšie.

Motor, ktorý ste videli na videu vyššie je jeden z dvojice motorov zodpovedných za hladké vzlietnutie a akceleráciu vo vákuu. Okrem toho tento motor bude používať metán ako palivo. Dôvodom je nie len lepší výkon, ale aj to, že Mars je bohatý na tento zdroj paliva, vďaka čomu poskytne pohodlný spôsob ako sa dostať späť domov.

Mars 2022

Elon Musk v posledných týždňoch zverejnil niekoľko statusov, v rámci ktorých hovoril o tom, že všetko ide podľa plánu a misia Mars 2022 je stále reálnejšia. Okrem toho hovoril aj o tom, že jedným z ďalších parciálnych cieľov spoločnosti je dosiahnuť Mesiac čo najskôr.

Zdroj: Futurism.com, úvodný obrázok: Elon Musk (Twitter)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close