SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Google sleduje všetky Vaše online nákupy, ten sa však bráni, že ich nevyužíva vo svoj prospech. Na tomto odkaze si ich pozriete

Súkromie je čoraz viac omieľanejšou témou v dnešnom svete, ktorý napreduje raketovým tempom dopredu. Už dlho svetu nevládnu peniaze, ale informácie, ktoré odovzdávame tým najväčším technologickým gigantom na svete. Napríklad, spoločnosti Google na dobrovoľnej báze odovzdávame informácie o našej polohe, Facebooku sme po dlhú dobu odovzdávali našu komunikáciu a podobne.

Najnovšie, portál TheVerge.com poukázal na ďalšie informácie, ktoré o nás technologickí giganti ukladajú. Konkrétne spoločnosť Google. Podľa reportu totiž Google ukladá na svojich serveroch históriu nákupov, ktorú sme vykonali prostredníctvom G-mail účtu. Zoznam nákupov, ktoré ste vykonali si môžete pozrieť na tomto odkaze.

Google sleduje nase nakupy
Zdroj: VoSveteIt.sk

V rámci zoznamu vyššie, v ktorom môžete vidieť históriu našich nákupov, sú zaznamená všetky nákupy v online obchodoch, kde sme sa prihlásili prostredníctvom G-mail účtu.

Google sa bráni, že tieto informácie nevyužíva vo svoj prospech

Spoločnosť Google na vlnu obáv viacerých používateľov, týkajúcich sa zberu osobných dát reagoval pre portál TheVerge slovami:

„Pomôžte vám jednoducho zobraziť a sledovať nákupy, rezervácie a predplatné v jednom priestore, vytvorili sme zoznam, ktorý je viditeľný len pre vás. Informácie môžete kedykoľvek vymazať, v žiadnom prípade ich nebudeme používať na poskytovanie reklamy “.

Zdroj: TheVerge.com

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close