Pracovné ponuky
SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Google sleduje všetky Vaše online nákupy, ten sa však bráni, že ich nevyužíva vo svoj prospech. Na tomto odkaze si ich pozriete

Súkromie je čoraz viac omieľanejšou témou v dnešnom svete, ktorý napreduje raketovým tempom dopredu. Už dlho svetu nevládnu peniaze, ale informácie, ktoré odovzdávame tým najväčším technologickým gigantom na svete. Napríklad, spoločnosti Google na dobrovoľnej báze odovzdávame informácie o našej polohe, Facebooku sme po dlhú dobu odovzdávali našu komunikáciu a podobne.

Najnovšie, portál TheVerge.com poukázal na ďalšie informácie, ktoré o nás technologickí giganti ukladajú. Konkrétne spoločnosť Google. Podľa reportu totiž Google ukladá na svojich serveroch históriu nákupov, ktorú sme vykonali prostredníctvom G-mail účtu. Zoznam nákupov, ktoré ste vykonali si môžete pozrieť na tomto odkaze.

Google sleduje nase nakupy
Zdroj: VoSveteIt.sk

V rámci zoznamu vyššie, v ktorom môžete vidieť históriu našich nákupov, sú zaznamená všetky nákupy v online obchodoch, kde sme sa prihlásili prostredníctvom G-mail účtu.

Google sa bráni, že tieto informácie nevyužíva vo svoj prospech

Spoločnosť Google na vlnu obáv viacerých používateľov, týkajúcich sa zberu osobných dát reagoval pre portál TheVerge slovami:

„Pomôžte vám jednoducho zobraziť a sledovať nákupy, rezervácie a predplatné v jednom priestore, vytvorili sme zoznam, ktorý je viditeľný len pre vás. Informácie môžete kedykoľvek vymazať, v žiadnom prípade ich nebudeme používať na poskytovanie reklamy “.

Zdroj: TheVerge.com

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Google Sledovanie Súkromie

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close