Spravodajstvo

Facebook zhromažďuje našu históriu hovorov a správ aj niekoľko rokov. Užívatelia sa búria!

Sociálna sieť Facebook zhromažďuje naše záznamy o hovoroch a správ až niekoľko rokov. Niektorí používatelia na svojom Twitter účte so znepokojením napísali statusy, že si našli vo svojich smartfónoch históriu, v ktorej sa ukrývali všetky hovory a sms za niekoľko mesiacov až rokov. Dátový súbor Facebooku tak obsahuje rôzne citlivé informácie, a aj tu sa ukazuje, že o nás má Facebook množstvo informácií.

Používatelia sa na Twitteri sťažujú, že ich vymazaný Facebook súbor obsahuje celú históriu a hovorov. Tieto sťažnosti sa pritom objavili až od niekoľkých používateľov, ktorí sa rozhodli od Facebooku odísť potom, ako sa objavili pochybnosti o vôbec nejakej ochrane osobných údajov a o možnosti manipulácie ľudí na Facebooku.

Facebook si od nás pýta povolenie už pri inštalovaní aplikácie

Na druhej strane, Facebook sa môže ohradiť tým, že pri inštalovaní aplikácie Facebook, systém Android žiada povolenie o prístup ku hovorom či sms správam. Facebook na základe týchto dostupných informácií totiž údajne dokáže lepšie rozlišovať medzi súkromnými a firemnými kontaktmi a tieto informácie pomáhajú pre lepší algoritmus. Dnes bežný smrteľník nedokáže povedať, k čomu všetkému Facebook naše údaje o hovoroch a správach využíva, zdá sa však, že tieto informácie pomáhajú aj k napríklad zobrazovaniu navrhovaných priateľov na Facebooku.

Téma Facebooku je dnes veľmi horúca a celý svet sleduje, ako na nedávne udalosti Facebook zareaguje. Sociálnu sieť totiž k dnešnému dňu opustilo už množstvo osobností, ktoré zároveň svojich fanúšikov žiadali, aby urobili to isté. Faktom však aj naďalej zostáva, že stále vieme prispieť k tomu, aké dáta Facebooku chceme poskytnúť, aké príspevky, fotografie a video na Facebook nahrajeme.

Zdroj: TheVerge.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Android Bezpečnosť facebook Smartfóny

Redakcia

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.
Close
Close