Pracovné ponuky
SamsungSpravodajstvo

Samsung definitívne ukončuje výrobu smartfónov v Číne. Zatvára poslednú „fungujúcu“ fabriku

Juhokórejský gigant tak reaguje na spomaľujúcu sa ekonomiku

Juhokórejská spoločnosť Samsung definitívne ukončuje výrobu smartfónov v čínskych fabrikách. Posledná z otvorených fabrík v čínskom meste Huizhou bola pozastavená ešte pred niekoľkými mesiacmi, no ku jej definitívnemu uzatvoreniu prišlo až v týchto dňoch. O krokoch spoločnosti Samsung informovala zahraničná agentúra Reuters.

Samsung zatvára poslednú fabriku na výrobu smartfónov

Ak situáciu spoločnosti Samsung v Číne sledujete už niekoľko rokov, určite vám neušla informácia, že spoločnosť ešte koncom minulého roka uzatvorila jednu z najväčších čínskych fabrík, ktorá sa nachádzala v čínskom meste Tainjin. Továreň v meste Huizhou však bola oveľa väčším „orieškom“, keďže v čase svojej najvyššej produkcie zvládala vyrábať až 72 miliónov smartfónov ročne. O prácu tak v tomto meste prišlo pomerne veľa ľudí. Podľa odhadov mohlo v takejto fabrike pracovať viac ako 6000 zamestnancov. 

Číňania sa prikláňajú k domácim značkám

Za zatvorením najväčšej čínskej fabriky na smartfóny však nestojí iba spomaľujúca sa ekonomika, ale aj zvyšujúce sa náklady na výrobu a nízky dopyt po smartfónoch od Samsungu v krajine výroby – v Číne. Číňania totižto začali v posledných rokoch uprednostňovať svoje vlastné značky, čiže Huawei a Xiaomi, ale aj množstvo ďalších výrobcov. Zariadenia od týchto výrobcov sú v porovnaní so Samsungom mnohohkrát lacnejšie, poprípade ponúkajú väčšiu dávku funkcii a výkonu za takú istú cenu.

Ako uvádza agentúra Reuters, spoločnosť Samsung zatiaľ bližšie nedefinovala miesto, kde by chcela presunúť celú svoju výrobu. V susednej Indii však ide výroba smartfónov na plné obrátky a je teda možné, že práve India bude hlavným výrobcom smartfónov od juhokórejského giganta.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close