NovinkyZaujímavosti

Samsung otvoril najväčšiu továreň na výrobu mobilných telefónov na svete

Kórejský Samsung na mobilnom trhu stále dominuje, a preto niet divu, že spustil najväčšiu továreň pre výrobu mobilných telefónov na svete. Tá sa nachádza v Indii a podľa výrobcu bude továreň schopná vyprodukovať až 120 miliónov telefónov za jeden kalendárny rok, čo je neskutočne veľké číslo.

Indiu si Samsung nevybral vôbec náhodne. Práve naopak. Kórejský výrobca má s týmto veľmi potencionálnym trhom ešte veľké plány a v podstate sa netají tým, že India je jeden z kľúčových trhov pre predaj mobilných telefónov. Samsung by mohol vďaka novej fabrike uspokojiť potrebu všetkých indov, ktorí budú túžiť po smartfóne od tohto kórejského giganta.

Samsung chce predávať smartfóny ako teplé rožky

Technologický gigant neustále napreduje a aj nová továreň ukazuje, že potenciál smartfónov ešte nebol vyčerpaný a v podstate je stále komu smartfóny predávať. Je zaujímavé, že India má cez 1,3 miliardy obyvateľov a len 425 z nich vôbec vlastní smartfón. Na trhu je tak veľká možnosť predávať svoje zariadenia ako teplé rožky a Samsung sa toho chce určite chopiť.

Zdroj: androidcentral.com, úvodný obrázok: Pexels.com

Tagy

Redakcia

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.

Pridaj komentár

Close
Close