Rozbitý displej smartfónu môže byť nebezpečnejší ako by ste si mysleli: Prečo by ste opravu displeja nemali odkladať?

Rozbitý displej na vašom smartfóne so sebou prináša i isté riziká, ktoré by ste nemali podceňovať. Pre toto výmenu neodkladajte.

rozbity displej smartfonu
Zdroj: Vosveteit.sk

Smartfóny sú našími každodennými spoločníkmi a tak sa môže kedykoľvek stať, že i pri bežnej činnosti vám zariadenie vypadne a schytá si to jeho snáď najviac krehká súčasť. Reč je o displeji, ktorý patrí medzi najčastejšie opravované a vymieňané súčiastky zariadení. Niektorí však berú rozbitý displej na ľahkú váhu a jednoducho sa rozhodnú túto súčiastku odignorovať. Veď ak nie je poškodená dotyková plocha, dá sa na takom zariadení pracovať, no nie? V skutočnosti by ste takýto model nemali dlho využívať a čo najrýchlejšie sa pobrať do servisu. Tí šikovnejší si vedia displej vymeniť i sami, tak prečo by ste mali používať poškodený smartfón? Na riziká takéhoto poškodenia sa teraz pozrieme spolu.

Aj menšie poškodenie môže rýchlo spôsobiť väčší problém

Poznáte to, objaví sa vám menšia prasklinka v rohu displeja a keďže nezasahuje príliš do pracovnej plochy, rozhodnete sa ju odignorovať. Ak ste sa ju však niekedy rozhodli ignorovať, isto viete, že sa z nej neskôr stal väčší problém. Veľmi ľahko sa teda prasklina roztiahla po displeji a možno vám už zavadzala. Nemali by ste teda ignorovať menšie poškodenia displeja. Správnym riešením je výmena displeja a správanie sa k akémukoľvek poškodeniu s rovnakou dôležitosťou.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Hrozí i riziko poranenia sa

Ak sa váš displej akokoľvek poškodí a vznikne prasklina, jednoducho sa môže stať, že sa vám menšie časti skla budú zapichávať do prstov. Tiež môžete prísť i do štádia, že sa jednoducho o displej porežete a riziko je naozaj vysoké. Podľa štatistík priemerný používateľ smartfónu sa dotkne displeja celkovo 2617-krát za deň. A to už je celkom vysoká šanca, že sa nerovnosti na displeji dotknete i omylom, však?

Smartfónu hrozí vnútorné poškodenie

Okrem toho že displej slúži pre ovládanie nášho smartfónu, má i ochrannú úlohu pre zvyšok smartfónu. Chráni ho pred prachom, špinou, vlhkosťou i vodou a akonáhle sa poruší, riziko poškodenia smartfónu vonkajšími elementmi narastá. Dokonca i taká vlhkosť vzduchu dokáže poškodiť vaše zariadenie, tak nabudúce pri výmene displeja neváhajte. Vždy vás lacnejšie výjde jedna súčiastka, ako neskôr kupovať nový smartfón pre ďalšie problémy spojené s odkladanou výmenou displeja.

Rozbitý displej nepôsobí dobre na náš zrak

Či už sa rozprávame o „čiare“ cez displej alebo o poriadnej „pavučine“, ani jeden typ rozbitia nepôsobí dobre na náš zrak. Problém so zrakom pre neskorú výmenu displeja je snáď to posledné, po čom túžime. V skutočnosti sa nám zle pozerá na displej, ak by sme sa snažili vyznať na narušenej ploche. Musíme tak viac zaostrovať a namáhať náš zrak. Až si nabudúce teda rozbijete displej a nie že by sme vám to priali, skúste myslieť i na svoje zdravie keď už nie na ďalšie problémy spojené so zariadením.

Viete si predstaviť používať denne rozbitý smartfón? A používate na displeji i nejakú ochranu proti rozbitiu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre