SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Redmi plánuje už čoskoro predstaviť dva nové dostupné smartfóny. Poznáme prvé informácie

Nedávno odhalená spoločnosť Redmi, ktorá sa po niekoľkých rokoch stala oficiálnou dcérskou spoločnosťou Xiaomi, má pred sebou naozaj náročný rok. Spoločnosť sa teraz musí na rozvojové trhy predrať po boku ďalších spoločností, ako Xiaomi, Oppo alebo OnePlus, ktoré dobre vedia, ako prilákať zákazníkov bažiacich po dostupných zariadeniach. Svoj know-how nám už ale ukázalo aj Redmi.

Vypredaný za pár minút

Ako sme nedávno informovali, úplne nový smartfón Redmi Note 7 bol vypredaný za 8 minút. Samozrejme, Redmi Note 7 nebude jediným smartfónom tohto výrobcu. Redmi plánuje v tomto roku predstaviť kopu nových zariadení a najnovšie odhalené informácie poukazujú na budúce zariadenia Redmi Note 7 Pro a Redmi Go. Poďme si teda povedať, čo všetko o týchto zariadeniach zatiaľ vieme.

Redmi Go

Doposiaľ nepoznané zariadenie Redmi Go by malo podľa aktuálnych informácií patriť do kategórie low-end smartfónov, ktoré sú v krajinách ako Čína a India stále viac populárne. Ako už samotný názov napovedá, dostupné zariadenie by malo byť vybavené operačným systémom Android Go, ktorý bude postavený na najnovšom Androide 9 Pie. Táto verzia operačného systému Android je určená výlučne pre low-end smartfóny. Po technickej stránke by to malo napovedať, že zariadenie bude disponovať slabším procesorom a zhruba 1GB RAM. Ukrátený ale nebude vo všetkých smeroch, keďže má podľa špekulácii disponovať až 5,9-palcovým displejom. Cenovka zariadenia zatiaľ známa nie je, no takmer určite poputuje niekde pod hranicu 100 eur.

Redmi Note 7 Pro

Redmi Note 7 Pro bude naozaj zaujímavé zariadenie, ktoré by mohlo konkurovať smartfónom strednej triedy. Zatiaľ ale nie je známy jeho procesor, ktorého výkon by ho mohol bezproblémovo posunúť aj medzi high-end smartfóny. Jedno je však isté a to jeho predstavenie, ktoré by sa malo konať niekedy po oslavách Jarného festivalu v Číne (Čínsky nový rok). Na viac informácií o tomto zariadení si ale budeme musieť ešte chvíľu počkať.

Zdroj: gizchina.com, úvodný obrázok (Redmi)

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close