SpravodajstvoXiaomi

Redmi Note 11 Pro: Tieto funkcie a vlastnosti by sme chceli vidieť v nadchádzajúcej generácii

Hoci Redmi Note 10 Pro priniesol viacero vlastností smartfónov z vyššej triedy, tak aj napriek tomu, má niekoľko neduhov, ktoré by sme chceli, aby Xiaomi do budúcnosti vyriešilo.

Ubehol necelý mesiac od predstavenia novej produktovej rady smartfónov Redmi Note 10, na ktorej čele stojí zariadenia Note 10 Pro. Ide o zariadenie, ktoré opäť o čosi posunulo kategóriu cenovo dostupných smartfónov z pohľadu vlastností a špecifikácií v kombinácii s lákavou cenou o čosi vyššie. Aké vlastnosti a funkcie by sme však radi videli v nadchádzajúcej generácii smartfónov? 

Čítačka odtlačkov prstov v displeji

Hoci Redmi Note 10 Pro prišiel s AMOLED displejom, tak aj napriek tomu nedisponuje technológiou skenera odtlačkov prstov v displeji. Hoci táto technológia v tejto cenovej kategórii smartfónov nie je štandardom, tak aj napriek tomu je prítomnou vo viacerých zariadeniach. Napríklad v staršom a hlavne lacnejšom smartfóne Galaxy A41, či v priamej konkurencii v podobe smartfónu Realme 8 Pro. Hoci súhlasíme s tým, že ide o technológiu, ktorá je o niečo pomalšou, či menej presnou, ako klasický skener, ale aj napriek tomu, táto technológia vo všeobecnosti smartfónom pridáva punc luxusu. V každom prípade veríme, že Note 11 Pro touto technológiou už bude disponovať. 

Samsung Galaxy A41_skener odtlackov prstov
Zdroj: Vosveteit.sk

Podpora bezdrôtového nabíjania

Podpora bezdrôtového nabíjania je vo všeobecnosti jednou z najviac ignorovaných technológií a to nielen v segmente strednej triedy smartfónov, ale aj v prípade high-end zariadení. Pritom ide o technológiu, ktorá vie zefektívniť fungovanie so smartfónom, a to aj napriek tomu, že táto technológia vo všeobecnosti neponúka taký výkon, ako nabíjanie prostredníctvom kábla. Hoci tu treba dodať, že nová produktová rada smartfónov Mi 11 búra mýty, že bezdrôtové nabíjanie nemôže byť rovnako výkonným spôsobom nabíjania.

xiaomi nocna lampa a nabijacka v jednom 3
Zdroj: Xiaomi

Lepší čipset

Píše sa rok 2021, ktorý je rokom rýchlo rozmáhajúcej sa 5G technológie, a to nielen v zahraničí, ale aj v našom regióne. Bezpochyby v priebehu 1-2 rokov, bude veľká časť našej krajiny, hlavne mestá, pokrytými 5G signálom. Note 10 Pro dostal do vienka však procesor Snapdragon 732G, ktorý sa síce za svoj výkon nemusí hanbiť, ale stále ide o procesor s podporou „len“ 4G technológie. Pevne veríme, že nadchádzajúca generácia preto dostane do vienka 5G procesor.

MediaTek Dimensity_5G procesory
Zdroj: MediaTek

LED notifikačná dióda

Hoci spoločnosť Xiaomi pravidelne vybavovala smartfóny z kategórie Redmi Note notifikačnou diódou, tak v prípade Note 10 Pro absentuje. Môžeme špekulovať, že spoločnosť sa rozhodla nezahrnúť diódu z dôvodu AMOLED displeja, ktorý podporuje funkciu Always-on, ale aj napriek tomu, je to škoda. Ľudia, ktorí však používajú LED diódu, hoci majú aj AMOLED displej, tak vedia, že ide o šikovného pomocníka. Preto by sme do budúcnosti radi videli návrat LED diódy.

Samsung Galaxy A41_always on displa
Zdroj: Vosveteit.sk

Lepšia odolnosť

Krátko po predstavení smartfónu obehli technologickú komunitu viaceré testy odolnosti zariadenia. Tie skôr sklamali, ako potešili. Smartfón je totiž relatívne ľahké poškodiť. Nehovoríme však o štandardných škrabancoch, kde si smartfón poradil vcelku dobre, ale o možnosti jeho zlomenia, či odolnosti voči pádom. Aby bol Redmi Note 11 odolnejší, mala by byť dodávaný s hliníkovým rámom. Vďaka tomu bude odolnejší pri testoch na ohyb.

Redmi-Note-10-pro-test-odolnosti
Zdroj: YouTube (Gupta Information Systems in हिंदी)

Lepšia stabilizácia obrazu pri fotení

Dnes už mnohí z nás namiesto výkonu smartfónu, pozerajú po ďalších vlastnostiach a špecifikáciách. Najčastejšie po kamere. Samsung Galaxy A52 prišiel s podporou OIS. Na druhej strane Redmi Note 10 Pro ponúka iba EIS. To nie je veľmi pôsobivé. Stabilizácia videa Redmi Note 10 Pro nie je na vysokej úrovni. Očakávať môžete vcelku kvalitné zábery vďaka obrovskému 108 MP senzoru a to obzvlášť počas dobrých svetelných podmienok, stabilizácia obrazu však nebude na vysokej úrovni.

Aké funkcie, či vlastnosti smartfónu by ste chceli vidieť vy v ďalšej generácii telefónu? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Via gizchina.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close