SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Bitcoin to môže mať zrátane. Ožíva projekt Libra, digitálna mena sociálnej siete Facebook

Digitálne zlato nie je len Bitcoin, ale stovky až tisíce ďalších digitálnych mien. Kúsok z tohto koláča, ktorý zažíva v súčasnosti mierne oživenie po minuloročnom prepade Bitcoinu si chce uchmatnúť aj spoločnosť Facebook.

Project Libra

O Project Libra sme mohli počuť vo zvýšenej miere po prvýkrát približne takto rok dozadu. Jedná sa o digitálnu menu, ktorá je vyvíjaná spoločnosťou Facebook. Známy portál Wall Street Journal (ďalej už ako WSJ) vypustil do obehu report, v ktorom hovorí, že sa pomaly, ale isto  približujeme k spusteniu tohto masívneho projektu. Facebook totiž začal s aktívnym oslovovaním desiatok online obchodníkov, ktorí by mali pomôcť so zavádzaním platformy. Znamenalo by to, že spoločnosť tak pravdepodobne nebude limitovať ich digitálnu menu len na samotnú sociálnu sieť. Záber bude oveľa širší.

Zdroj: pixabay.com

Nová digitálna mena by sa zároveň mala odlišovať od konkurenčných mien stabilnejšou hodnotou, aby mohla byť využívaná napríklad vo vernostných programoch, mohla byť používaná ako forma odmeny používateľov za ich aktivitu a podobne. Spoločnosť zároveň podľa WSJ láka obchodníkov na využívanie tejto digitálnej meny nulovými poplatkami.

Kto iný by to dokázal ak nie Facebook?

Facebook má medzi konkurenčnými platformami jednu veľkú výhodu, a to je používateľská základňa. Ku koncu marcu spoločnosť Facebook zaznamenala takmer 2,4 miliardy aktívnych používateľov, čo predstavuje tretinu svetovej populácie.

Zdroj: WSJ, Facebook

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close