AppleSpravodajstvo

Prečo Apple vyčkáva s uvedením skladacieho smartfónu na trh? Toto si myslí odborník z fachu

Kedy Apple predstaví skladateľný smartfón? Známy leaker hovorí, že za tým stoja 3 hlavné dôvody, prečo tak spoločnosť ešte nespravila.

Skladacie smartfóny sú tu už nejaký ten piatok. V súčasnosti lídrom v tejto oblasti je spoločnosť Samsung, ktorá v minulom roku pokryla 88% celkového dopytu po tomto type zariadení. Rovnako sa očakáva, že Samsungu najbližšie roky nezoberie žiadna ďalšia spoločnosť vietor z plachiet. Analytici z Counterpointresearch.com rovnako odhadujú, že dopyt po tomto type telefónu bude aj naďalej skokovo rásť. Otázkou zostáva, prečo Apple doposiaľ nepredstavil svoj skladateľný smartfón? Odpoveď na túto otázku prináša portál phonearena.com.

Prečo Apple nepredstavil ešte skladateľný smartfón?

Na skladateľných smartfónoch aktívne pracujú i ďalší výrobcovia smartfónov. Ako príklad môžeme uviesť Xiaomi, ktoré v minulosti predstavilo zariadenie Mi Mix Fold, či Huawei, ktorý niekoľko dní dozadu predstavil smartfón P50 Pocket. Apple však s uvedením skladateľného smartfónu stále vyčkáva. Otázkou je, prečo?

Známy leaker informácií DylanDKT hovorí o niekoľkých dôvodoch, prečo tomu tak je. Hovorí, že hoci Apple aktívne vyvíja tento typ smartfónu, tak stále ide o zariadenie s „kompromismi“, ktoré súvisia najmä s technológiou ohybného displeja. Ďalej dodáva, že spoločnosť má obavy, či o tento typ zariadenia bude aj naďalej pretrvávať záujem. DylanDKT ako tretí dôvod udáva, že Apple sa rovnako snaží zabezpečiť, aby dizajn pripravovaného telefónu nebol regresiou súčasného tvarového faktoru iPhone telefónu.

Apple predstaví skladateľný iPhone najskôr v roku 2023

Otázkou je, kedy Apple predstaví svoj prvý skladateľný smartfón? Na túto otázku nemáme exaktnú odpoveď. Známy analytik Ming-Chi Kuo hovorí, že Apple svoj prvý skladateľný smartfón predstaví najskôr v roku 2023. Rovnako očakáva, že Apple dodá na trh 15 až 20 miliónov skladateľných telefónov v rovnakom roku. Kuo ďalej dodáva, že Apple sa pravdepodobne rozhodne pre podobný dizajn zariadenia, ako sú telefóny z produktovej rady Galaxy Z Fold, či Z Flip.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close