Spravodajstvo

Pozrite si knižnicu viac ako 65-tisíc rôznych vzhľadov legendárnej aplikácie Winamp. Používali ste ju aj Vy?

Winamp bol svojho času jeden z najpopulárnejších programov určených na prehrávanie hudby

Ešte v júli tohto roka sme sa venovali legendárnemu programu Winamp, ktorý bol v minulosti nesmierne populárnym. Išlo o multimediálny prehrávač hudby, ktorý sme našli v podstate v každom počítači. Svojho času išlo o software, ktorý aktívne používalo viac ako 60-miliónov používateľov. Plynúcim časom však „zapadol prachom“, a dnes ho už používajú viac menej len skalní fanúšikovia, ktorí postupne ubúdajú. 

Zaspomínajme si na starý dobrý Winamp

Portál techspot.com poukazuje na vcelku bohatú zbierku takzvaných „Skinov“, teda možných vzhľadov aplikácie. Projektu Winamp Skin Museum sa ich podarilo dať dokopy celkovo viac ako 65-tisíc. Pozrieť si ich môžete prostredníctvom odkazu nižšie, ktorý nájdete v publikovanom statuse.

Len pre zaujímavosť, posledná aktualizácia pre Winamp vyšla v roku 2018, kedy ju jej vývojári sprístupnili pre Windows 10 v BETA programe. Odvtedy je aplikácia „mŕtvou“. V minulosti aplikácia celkovo dostala 7 ďalších veľkých aktualizácií.

Zlom vo vývoji aplikácie nastal v roku 2004, kedy sa tím stojaci za vývojom aplikácie rozhodol ukončiť pôsobenie vo firme AOL, ktorá v roku 1999 urobila akvizíciu spoločnosti Nullsoft, ktorá Winamp pôvodne vyvíjala. Neskôr AOL v roku 2013 oficiálne oznámil, že ukončuje podporu aplikácie. Krátko na to sa ozvala spoločnosť Radionomy, ktorá prisľúbila, že sa bude o aplikáciu aj naďalej aktívne starať, to sa však bohužiaľ nestalo, a spoločnosť odvtedy vydala len jednu veľkú aktualizáciu.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close