SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Pozrite si dokonalý tanec robotov spoločnosti Boston Dynamics. Je to krása vyvolávajúca pocit obáv z budúcnosti

Takto tancovať by nezvládli mnohí z nás

Boston Dynamics je spoločnosť, ktorá si v minulosti získala pozornosť médií vďaka robotom Atlas, či Spot. Okrem samotných technológií, ktoré priniesli, tak spoločnosť publikovala aj radu videí, ako si vedeli tieto roboty poradiť s prekonaním prekážok, ktoré by nezvládli prekonať mnohí z nás.

„Dokonalý tanec“

Najnovšie Boston Dynamics uverejnilo ďalšie video s názvom „Ľúbite ma?“, v ktorom je zachytených niekoľko robotov spoločnosti na čele s Atlasom, ako tancujú. Nejde pritom o jednoduché tanečné kroky. Vo videu nižšie môžete vidieť, jednak dokonalú synchronizáciu pohybov medzi robotmi, tak aj akrobatickejšie kroky, ktoré by mnohí z nás zvládli len s ťažkosťami.

„Celá naša posádka sa spojila, aby oslávila začiatok toho, v čo dúfame, že bude šťastnejší rok,“ hovorí spoločnosť.

Elon Musk: „Ak nás nebudú ľúbiť oni, tak sme vo vážnych problémoch“

Video, ktoré ste mohli vidieť vyššie, neušlo pozornosti mnohým významným osobnostiam. Jednou z nich je aj Elon Musk, ktorý pracuje na autonómnych vozidlách, vesmírnej lodi, ktorá by nás mala odviesť na Mars, čipoch, ktoré majú vrátiť imobilným ľuďom schopnosť pohybu, či na ďalších ambicióznych projektoch, ktoré majú potenciál zmeniť svet. Málo kto však vie, že je jeden z mála vizionárov, ktorý v minulosti vyjadril obavy v spojení s rozmáhajúcou sa AI technológiou.

Najnovšie na sociálnej sieti zverejnil status v súvislosti s videom vyššie, v ktorom napísal „Ak nás nebudú ľúbiť oni, tak sme vo vážnych problémoch!“.

Mimochodom, existuje mnoho teórií založených na Fermiho paradoxe, ktoré vysvetľujú dôvody, prečo sme ešte nenašli inteligentnú civilizáciu vo vesmíre. Jednou z nich je, že iná civilizácia vynašla inteligentné stroje, ktoré ju nakoniec vyhladili. Ide o teóriu Berserker Hypothesis. Čo si myslíte o robotoch a pokročilej AI vy, je podľa vás pre nás spásou, alebo skôr záhubou?

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close