Elon Musk hovorí, že je veľká šanca, že prvými kolonistami Marsu bude AI (umelá inteligencia)

Nie je žiadnym tajomstvom, ze CEO spoločnosti SpaceX, Elon Musk chce kolonizovať Mars. Má k tomu relatívne blízko. Je totiž jedným z mála vizionárov, ktorí sa venuje výskumu vesmíru a zároveň stíha udržiavať krok s organizáciami ako je napríklad NASA. V mnohých prípadoch ich dokonca aj predbieha.

Niekoľko dní dozadu Elon Musk ukázal svetu jednu z prvých fotografií prototypu rakety Starship, ktorá by mala v roku 2022 započať prvý let spolu ľudskou posádkou na planétu Mars. Otázkou však je či dovtedy planétu neosídli (AI) umelá inteligencia. Elon Musk si totiž myslí, že je tu veľká šanca, že prvými kolonistami bude práve AI, konkrétne 30% šanca.

Na prvý pohľad jeho závery, že je veľká šanca, že prvými kolonistami Marsu bude práve AI znejú logicky. Už dnes skúmame planétu Mars prostredníctvom rôznych programov. Napríklad NASA niekoľko dní dozadu umiestnila na planéte MARS seizmometer, prostredníctvom ktorého môžeme získať podrobnejšie informácie o štruktúre planéty. Muskov záver je teda vysoko pravdepodobný, otázkou však ostáva či AI je na dostatočnej úrovni, aby kolonizovala Mars.

Muskov vzťah s AI

Je verejne známe, že Elon Musk nemá najlepší vzťah k AI. Viackrát totiž upozorňoval na číhajúce riziko neregulovaného vývoja umelej inteligencie. Dokonca jeho upozornenia zašli až tak ďaleko, že s viacerými technologickými gigantmi a vizionármi ako je napr. Mark Zuckerberg a ďalší založili organizáciu Open AI na podporu vývoja zodpovedných strojových vzdelávacích systémov.

Na druhej strane však Musk nezatracuje AI, verí, že môže pomôcť ľuďom naštartovať „novú éru“, len vývoj treba korigovať tým správnym smerom.

Zdroj: Futurism, úvodný obrázok: Pexels.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi najväčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close