SpravodajstvoXiaomi

Používatelia Xiaomi získajú funkciu, ktorá im povie, či je čas na výmenu batérie v smartfóne

Xiaomi pracuje na funkcii, ktorú im budú majitelia iných značiek smartfónov závidieť.

Batérie našich smartfónov sú čoraz viac vyťaženejšími. Dôvodom je, že každá nová generácia smartfónov, prináša aj nové technologické novinky, ktoré sa plynúcim časom kopia. Samozrejme, každý úkon, ktorý vykoná náš smartfón, potrebuje na to aj „šťavu“. V praxi to znamená, že nové funkcie vo svojej podstate viac namáhajú batériu. Skvelým príkladom je 5G technológia, ktorá je vo všeobecnosti energeticky náročnejšou, ako 4G technológia.

Výrobcovia sa na tento problém snažia reagovať dvomi spôsobmi. Jedným z nich je, urobiť batérie efektívnejšími za pomoci nových technológií, alebo prostredníctvom zvyšovania kapacity batérie. Oba spôsoby, ako predĺžiť životnosť batérie, resp. ako ju udržať aspoň na „dennom štandarde“, majú však svoje limity.

Pre mnohých používateľov je rovnako náročné zistiť, či batéria v ich smartfóne je ešte vhodnou na každodenné použitie, alebo nie. V minulosti sme vám priniesli napríklad tip na zaujímavú aplikáciu, Accu​Battery – Akku & Batterie, pomocou ktorej je možné zistiť reálnu kapacitu batérie smartfónu. Odhalenie tejto informácie však trvá dlhšiu dobu. Za týmto účelom je potrebné absolvovať najmenej 10-nabíjacích cyklov, prípadne viac.

Rovnako niekoľko výrobcov smartfónov vrátane Xiaomi ponúka špeciálny kód „*#*#6485#*#*“, prostredníctvom ktorého sa viete dopátrať k tejto informácií. Bohužiaľ však, tento kód nefunguje na všetkých verziách MIUI a Androidu. 

Xiaomi ponúkne viac informácií o reálnom stave batérie

Problém vyššie by mohla vyriešiť nová vstavaná funkcia, na ktorej pracuje Xiaomi. Konkrétne ide a prerobenú sekciu batérie, ktorú nájdete v nastaveniach smartfónu.

Nová sekcia by mala ponúknuť viacero informácií o tom, v akom stave je batéria vášho smartfónu. Ako môžete vidieť nižšie, tak používateľ bude mať napríklad informácie o teplote batérie, či spotrebovaných nabíjacích cykloch v priebehu dňa a podobne. Čo je však zaujímavejšie je, že ponúkne aj všeobecnú informáciu o tom, či je batéria smartfónu ešte „používateľnou“. Používateľ smartfónu bude mať k dispozícii konkrétne informácie Excellent/Vynikajúci stav, Good/Dobrý stav, Normal/Priemerný stav a Poor/zlá kondícia, ktoré prezradia, v akom reálnom stave je batéria zariadenia.

Xiaomi sekcia o stave baterie
Zdroj: Xiaomiui

Aktuálne však musíme povedať, že presne nevieme, kedy by táto funkcia mohla byť dostupnou naprieč smartfónmi spoločnosti Xiaomi. V každom prípade ide však o dobrú správu, že spoločnosť na funkcii tohto typu aktívne pracuje.

Ocenili by ste túto funkciu vo svojom smartfóne? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close