AppleSpravodajstvo

Používatelia iPhonov nechcene mažú svoje e-maily. Problémom je malá dizajnová zmena, ktorú priniesol iOS 13

Kto by to bol povedal, že taká nenápadná dizajnová zmena narobí toľko rozruchu?

Najnovší iOS 13 prichádza na mobilné zariadenia spoločnosti Apple naozaj raketovou rýchlosťou. Väčšina používateľov si aktualizovaný operačný systém pochvaľuje, keďže priniesol hneď niekoľko zásadných noviniek, ktoré sme zhrnuli v našom nedávnom článku. Spolu so všetkými novinkami však priniesol iOS jednu nenápadnú zmenu, ktorá vám môže vyrobiť vrásky na tvári behom zlomku sekundy.

Nechcené mazanie e-mailov

Pomerne nenápadným nedostatkom nového iOS 13 je malá dizajnová zmena v rámci predinštalovaného e-mailového klienta, ktorá už dokázala „nachytať“ nejedného používateľa. Vývojári systému iOS totižto po niekoľkých rokoch presunuli tlačidlo pre odpovedanie na daný e-mail, pričom na pôvodné miesto presunuli tlačidlo kôš, čiže logicky tlačidlo, ktoré daný e-mail zahodí do koša. Navyknutí používatelia tak nechcene mažú svoje e-maily, na ktoré chceli pôvodne iba odpovedať.

Pochopiteľne, nejedná sa o zásadný nedostatok v rámci systému, ktorý by bolo nutné okamžite vyriešiť, no je zjavné, že nechcené vymazanie e-mailov dokáže niektorých používateľov pekne vytočiť a vôbec sa im nečudujeme. Aktuálne však nie je jasné, či plánujú vývojári spoločnosti Apple tlačidlá presunúť na ich pôvodné miesta, alebo jednoducho prinútia používateľov aby si na túto nenápadnú zmenu zvykli. Na prípadné rozhodnutie vývojárov si tak musíme nejaký ten čas počkať.

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close