ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYNávodySpravodajstvo

Pomocou tejto aplikácie môžete odhaliť poruchy spojené s displejom vášho smartfónu

Aplikácia Display Tester vám pomôže odhaliť, či za zlým fungovaním displeja stojí samotná súčiastka alebo software

Pokazený telefón nie je nič príjemné obzvlášť v prípade, ak ide o displej smartfónu, ktorý je častokrát tým najdrahším komponentom. Niektorí výrobcovia aktuálne ponúkajú pomocou skrytých nastavení možnosť otestovať jednotlivé komponenty zariadenia. Dobrým príkladom je Xiaomi so servisnou ponukou nastavení. Tých výrobcov, ktorí však ponúkajú túto možnosť je vcelku málo.

V súčasnosti je však veľmi ťažké identifikovať, či je chybný hardware (s výnimkou mechanického poškodenia) alebo software. V prípade softwaru totiž výmena samotného komponentu nepomôže pričom používateľovi nezostáva nič iné, ako čakať na aktualizáciu. Zároveň v prípade výmeny displeja, je potrebné zariadenie odniesť do servisu a počkať si na jeho výmenu.  Nehovor viac o tom, že samotná výmena displeja je vcelku drahou záležitosťou. Ako je však možné identifikovať pôvod chyby, aby ste sa vyhli prípadnej zbytočnej výmene displeja? Pomôže vám k tomu aplikácia Display Tester.

Otestujte si funkčnosť vášho displeju smartfónu

Aplikácia Desplay Tester je dostupnou prostredníctvom obchodu Google Play a k dispozícii je zadarmo (pozn. redakcie: dostupné sú aj prémiové funkcie, za ktoré si treba zaplatiť. Nejde však o testovania jednotlivých vlastností displeja. Tie sú dostupné bezodplatne). Stiahnuť ju môžete z odkazu nižšie.

Display Tester
Display Tester
Developer: Braintrapp
Price: Free

Po otvorení aplikácie uvidíte základné špecifikácie vášho displeja – veľkosť, výšku, šírku a podobne. Tak ako môžete vidieť na obrázku nižšie.

Display Tester_ako odhalit chyby displeja_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Do pozornosti vám dávame hornú lištu, v rámci ktorej nájdete viacero sekcií – Test, Repairs, Tools a About. Pomocou sekcie Test môžete vyskúšať, funkčnosť jednotlivých vlastností displeja. Medzi možnosťami napríklad nájdete testovanie dotykovej plochy, senzitivitu displeja, koľko dotykov je displej schopný rozpoznať v jednom momente a podobne. Tých možností testovania jednotlivých častí a vlastností displeja je viac ako 10.

Do pozornosti by sme vám ešte dali sekciu Tools, v rámci ktorej nájdete viacero užitočných nástrojov, prostredníctvom ktorých môžete odhaliť ďalšie vlastnosti displeja vášho smartfónu.

Display Tester_ako odhalit chyby displeja_4 (1)
Zdroj: Vosveteit.sk

Páčil sa vám tip na aplikáciu? Ak áno, tak ju zdieľajte prostredníctvom sociálnych sieti.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close