NávodySpravodajstvoXiaomi

MIUI 11: Pozrite si skryté menu, ktoré Vám umožní otestovať funkčnosť jednotlivých komponentov smartfónu

Pomocou týchto pár kliknutí si môžete otestovať funkčnosť jednotlivých komponentov Vášho smartfónu

Smartfóny sú spotrebnou vecou, ktorých životnosť je obmedzená. Približne takto rok dozadu sme Vám priniesli návod, ako je možné otestovať funkčnosť jednotlivých komponentov v Xiaomi a Redmi smartfónoch. V tom čase bola dostupná verzia nadstavby MIUI 10 a vzhľadom na to, že medzičasom spoločnosť aktualizovala verziu nadstavby na novšiu a zároveň došlo k drobným zmenám v postupe, tak by sme Vám chceli dať ešte raz do pozornosti skryté servisné menu.

Takto zapnete servisné menu

Servisné menu v telefónoch Xiaomi a Redmi slúži na to, aby ste si mohli otestovať funkčnosť jednotlivých komponentov zariadenia. Napríklad funkčnosť mikrofónu, čítačky SIM karty, funkčnosť notifikačnej diódy, displeja, WiFi modulu a podobne.

Do menu sa dostanete veľmi jednoducho. Otvorte si Nastavenia Vášho smartfónu, choďte do sekcie O telefóne, po tom kliknite na položku Kompletné a niekoľkokrát rýchlo za sebou kliknite na možnosť Verzia jadra. 

V rámci tejto ponuky ako sme vyššie už spomínali, tak si môžete otestovať funkčnosť jednotlivých komponentov zariadenia.

Servisne menu Xiaomi_3
Zdroj: Vosveteit.sk

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky