Spravodajstvo

Pentagon varuje pred laserovými útokmi na vesmírne satelity. Údajne Rusko, Čína, Irán a Severná Kórea vyvíjajú technológie, ktorými ich ohrozujú

Americký prezident Donald Trump už v minulosti predstavil svoje plány o tom, ako by chcel za svojho pôsobenia vytvoriť špeciálne vesmírne ozbrojené sily. O tejto téme sme v posledných mesiacoch nepočuli no najnovšie to vyzerá tak, že téma hviezdnych vojen sa stáva opäť populárnou.

Hviezdne vojny v realite

V pondelok sa dostala medzi verejnosť predstava bojov na horizonte. Jednalo by sa o satelitné útoky laserovými zbraňami čo by mohlo dokonca pripomínať “Star Wars”.

Ešte v ten deň vydal pentagon správu s názvom „Výzvy bezpečnosti vo vesmíre“ v ktorej tvrdí, že Rusko, Čína, Irán a Severná Kórea vyvíjajú technológie ktoré by mohli smerovať útoky na satelity USA.

Správa tvrdí že Rusko a Čína používa tieto laserové zbrane a tím poškodzuje satelity a ich senzory. Ďalej spomína:

„Čína pravdepodobne postaví pozemnú laserovú zbraň, ktorá bude čeliť slabým orbitálnym senzorom a to do roku 2020“.

Rusko už svojou zbraňou údajne disponuje

Pentagon tvrdí, že Rusko už podobnú zbraň má ktorá má slúžiť vraj na
„anti-satelitnú misiu“. Teraz však vraj vyvíja laserový systém proti vzdušným jednotkám ktorý sa bude používať proti vesmírnym útokom.

Družice a satelity majú veľký význam, kedže takmer všetky zariadenia s nimi úzko komunikujú. Z toho plynie, že ak by jeden národ chcel spôsobiť zmätok v inej krajine, tak by postačilo vyradiť satelit.

Zdroj: futurism.com, úvodný obrázok (Futurism)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close
Pracovné ponuky