AppleSpravodajstvo

Nový iPhone 12 Pro má menšiu batériu ako minuloročný model smartfónu

Reálnu výdrž batérie odhalia až prvé „ostré testovania“

Spoločnosť Apple len pár dní dozadu oficiálne predstavila novú produktovú radu smartfónov, na ktorej čele stojí aktuálne najvýkonnejší smartfón výrobcu, iPhone 12 Pro Max. Samozrejme, ako to býva zvykom, tak pri predstavení nových modelov očakávame niečo „viac“ v porovnaní s predošlou generáciou zariadení. O to viac sú zistenia portálu macrumors.com prekvapujúcimi.

iPhone 12 Pro Max prekvapí menšou batériou

Portál konkrétne upozorňuje na TENAA certifikáciu (ide o ekvivalent čínskej FCC), ktorá odhaľuje kapacitu batérie zariadenia. Podľa zverejnených materiálov, iPhone 12 Pro Max sa nemá skutočné čím chváliť. Dôvodom je, že kapacita batérie je 3,969 mAh, čo predstavuje o 7% menej kapacity v porovnaní s minuloročným modelom zariadenia.

Ide vcelku o zaujímavé odhalenie vzhľadom na to, že pri uvádzaní nových produktov na trh je tendencia skôr opačnou. Dôvodom je, že sa zväčšuje výkon, pribúdajú nové technológie a v neposlednom rade narastá aj displej smartfónu, ktorý je vo všeobecnosti najväčším žrútom energie .

Všetko ukážu až „ostré testovania“

Na druhej strane treba však povedať, že v prospech lepšej výdrže batérie hraje nová generácia procesorov, ktorá je vyrobená 5nm výrobným procesom. V praxi to znamená, že tranzistory sú k sebe bližšie a tak dochádza k redukcii energie. Otázkou však je, či to bude stačiť k tomu, aby zariadenie vydržalo dlhšie. V neprospech tohtoročného modelu zariadenia totiž hrá napríklad o 0,2“ väčší displej. Apple však môže mať aj iné žolíka v rukáve, prostredníctvom ktorého mohol byť schopný docieliť lepšiu energetickú účinnosť.

V každom prípade, viac sa dozvieme v nasledujúcich týždňoch až mesiacoch, kedy sa začnú objavovať prvé reálne recenzia.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close