SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi Mi 10T a 10T Pro – poznáme kompletné špecifikácie očakávanej dostupnej vlajkovej lode

Predstavenie dvojice nových smartfónov od Xiaomi je skutočne za rohom. Čo teda môžme od nového radu Mi 10T očakávať?

Čínska spoločnosť Xiaomi sa už pomerne dlhú dobu chystá na predstavenie novej dvojice smartfónov z nadchádzajúceho modelového radu Mi 10T a Mi 10T Pro. Očakávame, že obe novinky budú svetu predstavené už 30. septembra, no aj napriek blížiacemu sa dátumu predstavenia týchto smartfónov neboli potvrdené viaceré, naozaj zásadné špecifikácie. Našťastie, len dva dni pred predstavením sa zahraniční leakeri opäť „posnažili“ a svetu predstavili nové smartfóny Mi 10T a Mi 10T Pro v plnej paráde.

Nový modelový rad Mi 10T

Xiaomi sa tento rok rozhodlo pre zmenu taktiky a nový modelový rad s prívlastkom „T“ už nebude obyčajnou kópiou vybraných modelov dcérskej spoločnosti Redmi. Aspekt toho, že ide o naozaj unikátny smartfón bez akýchkoľvek dvojníkov určite poteší mnoho záujemcov, no pochopiteľne, aj očakávané novinky majú svoje muchy, čo vychádza aj z ich samotných špecifikácií. Nižšie si teda spoločne „neoficiálne“ predstavíme nové smartfóny zo série Mi 10T.

Ako na sociálnej sieti Twitter informoval známy zahraničný leaker @Sudhanshu1414,oba modely budú vybavené procesorom Snapdragon 865, ktorému bude sekundovať až 8 GB najmodernejšej LPDDR5 RAM. Čo sa interného úložiska týka, výrobca vsadil taktiež na ultrarýchle úložisko typu UFS 3.1 s kapacitou 128 GB, respektíve 256 GB v prípade drahšej verzie modelu Pro. V útrobách smartfónu taktiež v oboch prípadoch nájdeme batériu s úctyhodnou kapacitou 5 000 mAh a podporou 33 W rýchleho nabíjania, či snímač odtlačkov prstov v bočnom tlačidle, 5G modem a ďalšie moderné technológie najmä čo sa pripojiteľnosti týka.

xiaomi mi 10t
Zdroj: Twitter @Sudhanshu1414

V čom sa však oba smartfóny budú odlišovať sú fotografické výbavy, ktoré však zdieľajú väčšinu hardvéru. Lacnejší model Mi 10T sa bude spoliehať na 64 MP hlavný snímač zadného fotoaparátu, ktorému bude sekundovať 13 MP ultraširoký snímač a 5 MP makro snímač. Model Pro si od lacnejšieho modelu vypožičia všetky fotoaparáty okrem hlavného snímača, ktorý bude v tomto prípade disponovať rozlíšením až 108 MP a optickou stabilizáciou obrazu.

Fanúšikov rozhnevala prítomnosť LCD technológie

Veľkým nedostatkom, na ktorý upozornila už väčšina nie moc šťastných fanúšikov na sociálnych sieťach, je prítomnosť LCD displeja, ktorý je už za „zenitom“, teda aspoň to si o ňom myslí veľká časť fanúškovskej základne. Určite spomenieme, že displej má v oboch prípadoch uhlopriečku až 6,67-palcov, pričom ponúkne štandardné FHD+ rozlíšenie, pomer strán 20:9 a až 144 Hz obnovovaciu frekvenciu. I keď LCD technológia nepatrí medzi najhoršie, na AMOLED displeje sa určite nechytá, no určite si treba počkať na reálny pocit z tohto displeja a nesúdiť ho bez akejkoľvek skúsenosti.

xiaomi mi 10t pro
Zdroj: Twitter @Sudhanshu1414

Čo však stále zostáva pod rúškom tajomstva je dostupnosť a cena oboch modelov na európskom trhu. Predošlé uniknuté fotografie predajných letákov odhaľovali rôzne ceny, pričom najviac vody namútila európska cenovka 649 eur v prípade modelu Mi 10T Pro 5G. Informácií ohľadom cien však bolo mnoho a radšej si treba počkať na finálne potvrdenie ceny všetkých modelov.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close