SpravodajstvoXiaomi

MIUI 12.5 sa pre niekoľko Xiaomi smartfónov oneskorí, ktoré to sú?

MIUI 12.5 pomaly mieri medzi viaceré smartfóny i z druhej vlny, niektoré smartfóny však skľučujú problémy. Kde sa aktualizácia oneskorí?

Nadstavba MIUI 12.5 sa chystá medzi širokú verejnosť vo veľkom, ani ju však neobchádzajú problémy. V posledných dňoch sa začala vo veľkom distribuovať medzi smartfóny aj z druhej vlny, o čom svedčí napríklad model Mi Note 10 Lite či len dnes aktualizovaný Mi 10 Lite. Testovanie nadstavby je však v plnom prúde i u ostatných smartfónov a teraz už vieme, že pre niektoré smartfóny sa aktualizácia na „polovičnú“ nadstavbu oneskorí. Informuje o tom portál Xiaomiadictos.com.

MIUI 12.5 príde neskôr

Ako sme spomínali vyššie, nadstavba MIUI 12.5 čelí u niekoľkých smartfónov problémom so stabilitou. Počas interného testovania si smartfóny neviedli tak dobre, ako by mali, preto bude príchod aktualizácie do smartfónov odložený. Dôvodom je zasa najmä Android 11, na ktorý sa MIUI 12.5 nevie adaptovať, a preto si na nadstavbu ešte chvíľu počkáme. Čo je však prekvapujúce je fakt, že vôbec nejde o lacnejšie smartfóny, ale nájdu sa medzi nimi i vlajkové lode.

O ktoré smartfóny ide?

Otázkou však stále ostáva, ktoré smartfóny získajú nadstavbu o niečo neskôr. Aby sme vás už nenapínali, prvým z nich je Mi CC9 a jeho súrodenec Mi CC9 Meitu Edition. Smartfóny nie sú dostupné u nás pod týmto názvom, na predajných pultoch by ste ich našli pod názvom Mi 9 Lite. Ide o obľúbený smartfón z roku 2019, ktorý si svoju popularitu drží dodnes a MIUI 12.5 je preň dostupná už vďaka custom ROM.

Nasleduje za ním Mi 9 Pro 5G, teda prémiový model z hlavnej línie pre rok 2019. Posledný model sa však u nás teší obrovskej obľube a reč nie je o ničom inom, ako o Redmi Note 8 Pro. Aktualizácia na MIUI 12.5 sa teda zdrží aj v tomto prípade. Kedy teda získajú aktualizáciu aj tieto smartfóny? Zatiaľ nie je nič známe, no toto zdržanie môže byť otázkou ako niekoľkých týždňov, tak dokonca i mesiacov.

Vlastníte niektorý z vyššie spomínaných smartfónov? A kedy očakávate MIUI 12.5 vy? Pochváľte sa nám v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close