Pracovné ponuky
SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi Mi Note 10 Lite? Xiaomi chce lacnejšiu, ale aj napriek tomu výkonnú verziu zariadenia Mi Note 10

Xiaomi plánuje predstaviť odľahčenú verziu zariadenia Mi Note 10. Hlavný rozdiel bude v hlavnej kamere, ktorá ponúkne 64-megapixelov.

Spoločnosť Xiaomi pár dní dozadu prekvapila širokú verejnosť. Pri príležitosti uvedenia smartfónov Mi 10 a Mi 10 Pro pre globálny trh, predstavila smartfón Xiaomi Mi 10 Lite. Pri predstavení tohto modelu však nekončí. Podľa aktuálne publikovaných informácií portálom xda-developers.com, spoločnosť plánuje predstaviť Lite verziu zariadenia Mi Note 10.

Lacnejší, ale aj napriek tomu stále výkonný

Portál píše, že v rámci FCC certifikácie zariadení sa objavil dokument, ktorý prezrádza, že spoločnosť Xiaomi plánuje predstaviť nový model smartfónu s kódovým označením „M1910F4G“. Z popisu dokumentu plynie, že ide o smartfón Xiaomi Mi Note 10 Lite. V rámci dokumentu sú totiž zverejnené rozdiely medzi zariadeniami „2002F4L“ a „M1910F4G“, ktoré sú z produktovej rady Mi Note 10.

Xiaomi Mi Note 10 Lite_dokument
Zdroj: fccid.io

Hlavné špecifikácie smartfónu by mali byť:

  • Obrazovka: 6,47 ″ FHD + zakrivené OLED, 19: 9, so selfie kamerou v podobe výrezu
  • Zadné kamery: 64MP + 8MP + 8MP + 5MP + 2MP
  • Zaostrovanie laserom: žiadne automatické zaostrovanie laserom
  • Kapacita batérie: 5260 mAh
  • Sieť: Podporované pásmo LTE 41
  • CPU: Qualcomm Snapdragon 730G
  • Softvér: Android 10 s MIUI 11
  • Nabíjanie: nabíjanie do 30W

Ako môžete vyššie vidieť, tak hlavný rozdiel oproti zariadenia Mi Note 10  je v podobe výmeny 108-megapixelové snímača za 64-megapixelový. Znamená to, že zariadenie by malo poskytnúť v podstate rovnakú všestrannosť, ako smartfón Mi Note 10 s výnimkou kamery, ktorá bude mať nižšie rozlíšenie a nebude disponovať automatických zaostrovaním laserom.

Okrem rozdielov vyššie sa zdá, že smartfón je identickým vrátane procesora Snapdragon 730G, 30W rýchleho nabíjania, softvéru a podobne. Spolu s menej výkonnou kamerou môžeme očakávať aj nižšiu cenu smartfónu, ktorá by mala byť atraktívnejšou pre širšie publikum.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Xiaomi Xiaomi Mi Note Xiaomi Mi Note 10 Xiaomi Mi Note 10 Lite

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close