SpravodajstvoXiaomi

MIUI 11: Málo známe funkcie v Xiaomi a Redmi smartfónoch, ktoré sa oplatí poznať #2

Pozrite si dobre „zašité“ funkcie v MIUI 11 nadstavbe, ktoré pravdepodobne nepoznáte, ale mali by ste

MIUI 11 je jednou z tých lepšie hodnotených nadstavieb u jednotlivých výrobcov smartfónov. Dôvodom je skvelá optimalizácia vrátane funkcií, ktoré ponúka. Mnohé z nich sú dobre známymi, ale nájdeme medzi nimi aj také, ktoré nie sú. Naposledy sme Vám ukázali, ako je možné streamovať obsah telefónu do externých zariadení, ako odstraňovať z fotografií nechcené predmety a ako zmeniť ponuku s aplikáciami na vysúvaciu. Dnes sme si pre Vás pripravili ďalšiu nádielku malo známych funkcií.

Zapnite si odomykanie pomocou tváre

Funkcia odomykania tvárou je v súčasnosti stále viac preferovanou. Dôvodom je, že je to rýchle a komfortné. V nastaveniach smartfónov Xiaomi a Redmi však táto funkcia v možnostiach Heslá a bezpečnosť na prvý pohľad chýba. To sa dá však veľmi rýchlo zmeniť. Potrebné je upraviť región zo Slovenska na Honkong. Následne v rámci spomínanej sekcie nájdete možnosť odomykanie smartfónu pomocou tváre. Urobíte tak pomocou cesty Rozšírené nastavenia, kde zmeňte preddefinovanú lokalitu zo Slovensko na Honkong. Následne choďte do sekcie Heslá a bezpečnosť, kde nájdete možnosť Odomknúť pomocou tváre.

Nastavte si video ako pozadie domácej obrazovky

Vedeli ste, že si môžete nastaviť video ako pozadie smartfónu? Nuž, ide o funkciu, ktorú mnoho výrobcov neponúka, Xiaomi áno. Otvorte si vstavanú galériu v smartfóne, choďte do sekcie videá, otvorte si teraz video a kliknite na tri bodky. Následne budete môcť nastaviť video, ako pozadie smartfónu. Okrem iného zaujímavé videá nájdete aj v MIUI aplikácii s témami.

Panel s nástrojmi

Ďalšia funkcia, ktorú Xiaomi ponúka, je možnosť zapnutia Panelu s nástrojmi, ku ktorým budete mať prístup z každého miesta v rozhraní systému. Urobíte tak pomocou natívnej aplikácie Poznámky. Otvorte si aplikáciu, choďte do sekcie Úlohy,  kliknite na 3 bodky a potom na Nastavenia. Následne zapnite „Použiť nástroje“. Po tom v bočnej stene uvidíte tenkú lištu, ktorú budete môcť vysunúť posunutím prstu.

Ambientné podsvietenie

Spoločnosť Xiaomi len nedávno aktualizovalo funkciu Ambientného podsvietenia (dostupná je len pre smartfóny s typom displeja AMOLED). V rámci aktualizácie pribudli nové možnosti ako si prispôsobiť ambientné podsvietenie. Napríklad, môžete si pridať svoju vlastnú fotografiu, ktorú chcete zobrazovať, premiestniť čas a notifikácie do inej polohy, pribudlo viacero možností ako farebne meniť text, pribudli ďalšie animácie a podobne. Túto sekciu, ak ste o nej nevedeli, tak nájdete pomocou cesty Nastavenia > Aktívny displej a Zamknutá obrazovka.

Poznáte aj Vy nejaké dobre schované funkcie? Dajte nám ich vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close