NávodyXiaomi

Máte vo svojom Xiaomi aktivovaný dátový roaming? Pozrite sa, prečo by ste naň nemali zabudnúť!

Ak používate mobilné dáta i v zahraničí, nezabudnite si aktivovať funkciu dátový roaming vo vašom smartfóne. Je to úplne jednoduché!

Zostať v spojení v každej chvíli je dnes dôležité pre mnohých ľudí. Naše smartfóny už pre nás nie sú len prostriedkom pre volanie a posielanie správ, ale i zdrojom noviniek, dôležitých informácií a v neposlednom rade pomôckou pre prácu. Dnes už sa málokto vyberie von z domu len tak mimo pripojenia na internet. K tomu nám slúžia mobilné dáta, ktoré operátori poskytujú vo svojich balíkoch už za pár eur. Ak však využívate mobilné dáta vo vašom Xiaomi smartfóne, nezabudli ste si aktivovať dátový roaming? Pozrite sa jednoduchý návod, ako ho aktivovať.

Prečo by sme mali mať dátový roaming aktívny?

Stalo sa vám, že ste boli v zahraničí a zrazu ste nemali prístup k mobilným dátam? Dátový balík môžete mať aktívny, no váš smartfón vám ho blokuje z dôvodu úspory peňazí. Tento spôsob by bol efektívny, keby ste mali váš balík určený u operátora len pre prenosy vo vlastnej sieti na Slovensku. Väčšina operátorov však do balíku pridáva i určitý obnos pre mobilné dáta i v Európe, resp. zahraničí.

Aby ste teda neostali za hranicami Slovenska bez spojenia, odporúčame vám si čo najskôr dátový roaming aktivovať. Prípadne, aj v niektorých regiónoch našej krajiny, môže z času na čas dôjsť k výpadku siete, či k slabému pokrytiu. V tomto prípade je vhodné využiť sieť iného operátora, aby ste zostali online. Je to jednoduché a zvládnete to už v pár krokoch v nastaveniach vášho smartfónu. Tak čo, ideme na to?

Aktivujte si túto funkciu i vo vašom smartfóne

Pre tých, ktorí sa chystajú za hranice Slovenska, je táto funkcia viac než nevyhnutná. Ak však neplánujete nikam vycestovať, prípadne vo svojom smartfóne nevyužívate mobilné dáta, nemusíte si tento roaming zapínať. Ako ho však aktivujeme? Pozrite sa na to spolu s nami.

  • Otvorte aplikáciu Nastavenia
  • Klepnite na možnosť SIM karty a mobilné siete
  • Vyberte Rozšírené nastavenia
  • Zvoľte možnosť Dátový roaming
  • Funkciu Medzinárodný roaming prepnite na možnosť Vždy

Dovolíme si poznamenať, že túto funkciu treba aktivovať vždy v novom smartfóne, keďže smartfón túto funkciu má primárne nastavenú na možnosť „nikdy“.

Poznali ste túto funkciu i predtým? A koľko dát mesačne prenesiete vo vašom smartfóne? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close