NávodyXiaomi

Zabúdate vypínať mobilné dáta na vašom Xiaomi? Váš smartfón to môže urobiť za vás!

Mobilné dáta vo vašom Xiaomi vás nemusia stáť veľké peniaze. Pozrite sa ako nastaviť, kedy sa majú dáta vypnúť automaticky.

Mobilné dáta sú dnes takmer samozrejmosťou u každého majiteľa smartfónu. Všetci chceme byť okamžite v spojení s ostatnými a mať po ruke najnovšie informácie. Navyše nás mobilné dáta ani nemusia stáť veľké peniaze a zakúpiť si balík s niekoľkými gigabajtmi dát nie je vôbec drahé. Nie každý má však prístup k neobmedzeným dátam, a tak si strážime každý prenesený megabajt.

Stáva sa vám však, že zabúdate túto funkciu vo vašom smartfóne vypínať? Aby ste zbytočne neplatili peniažky naviac, Xiaomi vo svojej nadstavbe MIUI prinieslo užitočnú funkciu, ktorá dáta vypne za vás vo chvíli, keď uzamknete váš smartfón. Pozrite sa, ako sa k nej môžete dostať.

Vypnite vo vašom smartfóne mobilné dáta zablokovaním smartfónu

Užitočná funkcia, ktorá za nás dokáže ušetriť pár eur na faktúre je v smartfónoch s nadstavbou MIUI mierne skrytá. Nie každý totiž prechádza nastavenia svojho smartfónu od možnosti k možnosti, a tak sa môže stať, že by vám takáto nápomocná funkcia ušla. Dostať sa k nej je však jednoduché, pozrite sa, ako na to.

  • Otvorte aplikáciu Nastavenia
  • Vyberte možnosť Batéria a výkon
  • Klepnite na ikonu nastavení v pravom hornom rohu
  • Vyberte si čas, za aký má váš smartfón vypnúť mobilné dáta pri nečinnosti

Na výber je možnosť vypnutia mobilných dát po piatich, desiatich alebo tridsiatich minútach od zablokovania smartfónu. Nezabúdajte však, že vypnuté mobilné dáta dokážu i šetriť vašu batériu smartfónu, keďže pri ich činnosti smartfón využíva batériu viac, ako obyčajne.

Pre šetrenie batérie však Xiaomi ponúka viacero funkcií, ktoré vám dokážu priniesť niekoľko minút používania smartfónu navyše. Do pozornosti by sme dali najmä slnečný režim nachádzajúci sa v nastaveniach MIUI, ktorému sme sa venovali v tomto článku.

Využijete túto užitočnú funkciu pre šetrenie mobilných dát i vašej batérie? A vedeli ste o nej už pred naším návodom? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close