fbpx
SpravodajstvoZariadenia

Kvalita fotografií z kamery pod displejom nebude najlepšia

Viceprezident spoločnosti Oppo hovorí, že kvalita fotografií s kamerou pod displejom nemusí byť taká dobrá ako očakávame

V priebehu včerajšieho dňa obehli internet správy týkajúce sa predstavenia prvého smartfónu so selfie kamerou umiestnenou pod displejom. Predstaviť by ho mala spoločnosť Oppo počas MWC Shanghai už zajtra. Informovala o tom samotná spoločnosť prostredníctvom sociálnej siete Twitter a Weibo. Na tému upozornil portál Gizmochina.com.

Brian Shen, viceprezident spoločnosti Oppo zdieľal na sociálnej sieti Weibo status, v ktorom píše, že aplikácia novej technológie nemusí priniesť očakávaný výsledok.

Oppo kvalita fotografii z kamery pod displejom
Via gizmochina.com/

Brian hovorí, že aplikácia novej technológie nemusí byť taká hladká, a zároveň je znepokojený kvalitou fotografií. Brian to samozrejme porovnáva s kvalitou fotografií z dnes existujúcich selfie kamier, ktoré nie sú súčasťou displeja. Brian dodal, že snímky zachytené prostredníctvom novej technológie budú mať určitú stratu optickej kvality.

V každom prípade sa jedná o technologický posun vpred, ktorého cieľom je priniesť väčší plný displej bez výrezov. Môžeme však konštatovať, že každá nová technológia vyžaduje určitý čas na „adaptáciu“ a vychytanie múch. Dobrým príkladom sú skenery odtlačkov umiestnené pod displejom zariadenia, ktoré takto rok dozadu nebolo možné porovnať s účinnosťou a efektivitou klasických skenerov, a dnes sa stávajú pomaly štandardnou a plnohodnotnou výbavou smartfónov.

V každom prípade viac sa dozvieme v priebehu nasledujúcich dní kedy sa očakáva oficiálne predstavenie technológie umožňujúcej umiestnenia kamery pod displejom.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close