fbpx
Spravodajstvo

Jedna z najočakávanejších funkcií pre WhatsApp je údajne predo dverami

Funkcia „Linked-device“ by mohla byť vypustená v relatívne dohľadnej dobe

Už dlhšiu dobu sa šepká o tom, že WhatsApp pracuje na funkcii, ktorá by umožnila používanie jedného účtu na viacerých zariadeniach súčasne bez toho, aby musel byť „hlavný účet“ online.

Reč je konkrétne o funkcii „Linked-device“, teda prepojené zariadenia. V súčasnosti WhatsApp umožňuje používanie svojej služby na jednom smartfóne a súčasne aj na počítači, resp. prostredníctvom webového rozhrania. Háčik je však v tom, že ak chcete túto funkciu využívať na viacerých zariadeniach v jednom momente, tak musíte mať samotnú službu online pomocou smartfónu. Funkcia Linked-device by mala vo svojej podstate „zrovnoprávniť“ účty, ktoré by mohli fungovať bez toho, aby tam bola podmienka, že musí byť online aj smartfón. Inými slovami, budete môcť mať vypnutý mobil, resp. nebude musieť byť pripojený k internetu, aby ste mohli službu využívať na inom zariadení.

Portál wabetainfo.com, ktorý aktívne sleduje situáciu okolo služby WhatsApp píše, že vývoj funkcie sa dostáva do fázy, ktorá umožňuje jej čoskoré sprístupnenie pre BETA testerov.

WhatsApp_Linked Device
Zdroj: WABetaInfo

Ďalej dodáva, že pomocou funkcie Linked-device by malo byť možné k jednému účtu pripojiť až 4 zariadenia, ktoré budú môcť fungovať nezávislé od seba. V praxi to znamená, že WhatsApp budete môcť mať aktívny napríklad na tablete, počítači, či na druhom smartfón bez toho, aby tam bola dodatočná podmienka online služby na primárnom zariadení.

„Na hlavnom telefóne nebudete potrebovať pripojenie k internetu, takže aplikáciu WhatsApp Desktop budete môcť používať napríklad aj vtedy, keď bude telefón vypnutý,..“ píše portál v publikovanej správe.

Portál ďalej prezrádza, že od uvedenia do testovej fázy nás delí „dolaďovanie“ funkčnosti posledných funkcií pričom viaceré z nich sú už dnes plne funkčné. Wabetainfo napríklad spomína, že funkcie ako synchronizácia konverzácií, ich označovanie, doručovanie správ, história konverzácií a podobne, už dnes fungujú.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close